PDA

Zobacz pełną wersję : Ameiwa



Arrow
02-10-2012, 13:32
Co mozecie powiedziec mi na temat jaszczurek z tego gatunku, widzialem sobie ja w poznaniu i mnie zaciekawila, a z e dysponuje terra wolnym to cos chce sobie wpuscic

CURTUS
02-10-2012, 17:42
Witam :)
Zwierze ktore widziales(najprawdopodobniej w TESKO na Piątkowie :>) to prawdopodobnie Ameiva festiva (A.lamparcia)- nalezy do rodziny Teidae (tzw.Warany amerykanskie) - jest jaszczurka o przeslicznym ubarwieniu,niestety dosyc "wrednym" charakterze - podobnie jak warany, wcina wszystko co napatoczy sie jej pod pyszczek (moze robic za "smietnik terrarystyczny" podobnie jak V.exanthematicus :D:D:D) poczynajac od slimakow i dzdzownic a konczac na jaszczurkach,wezach,gryzoniach (oczywiscie odpowiednich gabarytow) - jej chow niejest zbyt trudny, dorasta zwykle do 40cm(widzialem juz 50cm osobnika) - jezeli zapewnisz podstawowe warunki (podobne jak np. dla L.lepida) bedzie swietnym "obiektem do focenia i obserwacji" - okaz o ktorym mowie (zakladam ze to ten sam ktory widziales - niewiele tego jest w Polsce... wiem rowniez o siakichs osobnikach we wrocku w Kakadu / Galeria Dominikanska) jest 3letnim samcem... przydalaby sie do niego i dziewczyna:>:>:> Sam pokusilbym sie o hodowle tego gatunku majac potemu warunki...niestety...obecnie niemam miejsca w domciu na "czynna terrarystyke":(
Pozdrawiam :)

Arrow
07-10-2012, 11:42
eh dzieki wielkie zastanwaiam sie caly czas nad nia ale nie wiem czy dostane ja np. w lodzi na gieldzie ?

moze bedziesz cos mial ?

42d3e78f26a4b20d412==