PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy Gekony Toke się oswajają



Camaro
05-10-2012, 08:25
Moje pytanie kieruje głównie do posiadaczy Gekona Toke. Kiedy wasz(e) Gekony się oswoiły i nie uciekały gdy podejdzie się do terrarium? Oraz kiedy kiedy można je było wyciągać z terrarium.

afrox
05-10-2012, 08:53
oj stary kiepsko wybrałeś... było trza brac lamparta...z tego co słyszałem, czytałem itd to toke sie nie dają oswoić... jak będziesz chciał go wziąść na ręce to na ciebie nasyczy a może nawet pogryść...poczytaj opisy gatunkowe...
pozdro

JoShi
05-10-2012, 09:59
Bardzo zle wybrales. Gekony toke wlasciwie sie nie oswajaja. Kiedy mialam bardzo duzo czasu to nauczylam mojego samca jesc z pensety i to bylo moje najwieksze osiagniecie. Wystarczyl jednak miesiac aby samec zdziczal spowrotem. Poza tym bardzo dotkliwie gryza i nie daja sie wziac na reke. Troche latwiej jest z samicami, slabiej gryza, ale za to sa z regolu bardziej plochliwe. Jednak i w przypadku samic jako takie oswojenie (tj, ze nie uciekaja jak otwierasz terra) wymaga bardzo bardzo duzo czasu. Gekony toke sa piekne i maja bardzo ciekawe zachowania. Sa wdziecznym obiektem wieczorno-nocnych obserwacji, ale na pupilki nie nadaja sie kompletnie.

Camaro
05-10-2012, 11:22
Nie no wiedzialem , ze wyjac ich z terra prawie dobrowolnie sie ich nieda , ale jak kupowalem je to koleś ktory mi je zalatwil to mowil ze kiedys widzial jakiegos dzieciaka z Toke na ramieniu. Co z tym , żeby nie uciekały jak podejde do szyby? W sumie już nie uciekają tak bardzo jak na początku ale jeszcze uciekają :P

ziu
05-10-2012, 16:16
a własnie żę sie da widzialem na gieldzie oswojonego toke gosc mowil ze go oswoil wyjmowal go ii dwal sie gryzc toke w spod dloni toke sie tak nagryzl ze potem juz nie chcialo mu sie i tylko przy wyjmowaniu syczal a na rekach utego goscio byl spokojny!!!

Pozdrawiam

Hari
05-10-2012, 17:03
...to faktycznie, strasznie oswojony....:/
P.S. Istnieje cos takiego jak znaki interpunkcyjne.

MadRabbit
05-10-2012, 17:12
wiesz moze ten dzieciak mial atrape Toke na ramieniu:))z tego co czytalem to oswojenie Toke graniczy z cudem wiec...czas do kosciola:P

FRED17
07-10-2012, 03:10
ehehhe super oswojony!!Ale ja kiedyś jak miałem toke rozmawiałem z taką dziewczyną która miała toke od małego i ona była mała:] i ten toke (jak z nią rozmawiałem) miał około 30 lat i dawał się brać na ręke wypuszczałą go z terra na pokuj!!Oswoił się strasznie ,ale niestety trzeba sobie zdawać sprawe że to są strasznie żadkei przypadki!!Mój toke dostałem go jak miał około 25cm odrazu potraktował mnie szczeknięciem i krwawym uściskiem dłoni:D
Powodzenia w hodowli!!

Iglik
07-10-2012, 15:51
Mi sie nigdy nie oswoil mialem go 2,5 lat ciezko go oswoic musialem go sprzedac :( pozdro

JoShi
08-10-2012, 10:18
> i ten toke (jak z nią rozmawiałem) miał około 30
Jestes pewien, ze mial tyle lat, moze juz dawno nie zyl. Pierwsze slysze, zeby toke tyle zyl...

JoShi
08-10-2012, 10:21
> ale jak kupowalem je to koleś ktory mi je zalatwil
> to mowil ze kiedys widzial jakiegos dzieciaka z Toke na
> ramieniu.
No to Cie zrobil w bambuko... Widac chcial Ci bardzo tego toke wcisnac i wyczail sprawe, ze ty zielonego pojecia nie masz co kupujesz. Wiec Ci bajeczek naopowiadal. A wiesz chociaz jaka plec ?


> Co z tym , żeby nie uciekały jak podejde do szyby? W
> sumie już nie uciekają tak bardzo jak na początku ale jeszcze
> uciekają
Na to trzeba dlugo czekac. Moje dwie samice od sierpnia sie prawie nie pokazuja na otwartej przestrzeni i ja uwazam, ze to u toke normalne jest. Samiec jest odwazniejszy, bo mu instynkt kaze bronic terytorium.

JoShi
09-10-2012, 07:06
> a własnie żę sie da widzialem na gieldzie oswojonego toke gosc
> mowil ze go oswoil wyjmowal go ii dwal sie gryzc toke w spod
> dloni toke sie tak nagryzl ze potem juz nie chcialo mu sie i
> tylko przy wyjmowaniu syczal a na rekach utego goscio byl
> spokojny!!!
On go zdominowal najnormalniej w swiecie a nie oswoil.

42d3e78f26a4b20d412==