PDA

Zobacz pełną wersję : male anoliski



ziu
09-10-2012, 11:22
Witam dzis dokupilem mojemu filipowi kasie :) samiczke i od razu moj dzikusek zaczal sie za nia brac na poczatku wydawało mi sie że ja chce zabic ale jednak sie zaleca samica jest mniejsza ale podobno 1 jajko da rade zniesc wiec czekam :) moze ja zaplodni :))

Pozdrawiam

Black
09-10-2012, 16:40
Chcec posiadania potomstwa jest wieksza niz zycie mlodej samiczki. Jesli jest mloda ma mniej niz 9mc to daj sobie spokuj!!! Najlepiej zeby byla starsza jeszcze.

ziu
09-10-2012, 23:29
Nie wieksza chec tylko po prostu on ma cisnienie! pytalem sie czy cos moze jej zrobic i podobno nie! Black a cos sugerujes?? samiec moze ja zabic?? nie wiem ile ma mc`y samicca ma okolo 10cm. Wiec mam ja trzymac oddzielnie?? Moze ja np zabic? dzis 1 noc przespala za skalka ale samiec 1 noc tez tak spedzil!!! Mam obawy czy samiec da jej jesc??? jak to bywa??

Pozdrawiam

xol
10-10-2012, 03:41
Ciąża może być za dużym obciążeniem dla organizmu młodej samiczki. To zwiększa ryzyko powikłań, chorób, nawet śmierci.

ziu
10-10-2012, 07:25
Wiec juz jest spokoj razem biegaja po terrarium! Nie wiem czy ja zaplodnil? Nie wposcilbym jej ale nikt mnie nie poinformowal pytalem w sklepie czy mozna wposcic ja do podrostka samca pan powiedzial ze nie bedzie problemu a byl to sklep SMOK przy zoo wiec raczej posluchalem! Wiec sie okaze mam nadzieje ze nic sie nie stanie i wszystko bedzie OK! Mam jeszcze pytanie jak to jest z karmieniem poniewaz nie moge zobaczyc jak jedza bo pracuje wiec zawsze z rana wrzucam 2 swiersze teraz 3 (2srednie + 1 maly) i nie wiem czy samiec da samicy zjesc?

BTW. Samiec dzis lapiac swierszcza zamiast niego zlapal spora ilosc torfu i polknal potem swierszcza! nie byla to kostka tylko torf wiec nie wiem czy sie mam martwic???


Pozdrawiam.

Black
10-10-2012, 10:09
ziu, odebralem to w ten sposob ze chcesz je od dzis rozmnazac bo chcesz nawet to 1 jajo. Dlatego tak pomyslamem. Zbyt wczesne laczenie mlodych osobnikow nie prowadzi zawsze do szczytnych efektow. Chodzi o to ze mloda samiczka moze nie znies nawet tego jajka z wyczerpania mlodego organizmu. Nie wiem ile ma dokladnie mc-y, ale zawsze jest jakies "ale".
Jesli nie masz pewnosci ze ona je bo samiec moze byc szybszy wrzuc poprostu wiecej swierszczy np 6szt.
Mysle ze od torfy nic nie powino mu sie stac.

42d3e78f26a4b20d412==