PDA

Zobacz pełną wersję : agama śpi w wodzie



szwedzki
10-10-2012, 14:10
ja wiem że agamki to zwierzaki żyjące w terenach gdzie znajduje sie woda (obficie) i w ogóle... ok.. mam agame od ok 6 miesięcy i jeszcze nigdy mi sie to nie przydażyło..
wczoraj przychodze do domu a tweety (tak sie zwie) spi w wodzie... pyszczek cały zanurzony... jak on oddycha? nie zdążyłem sobie jeszcze zadać tego pytania.. bo z miejsca go wyjąłem.. :] swir tego dnia dwa razy powtórzył manewr... jak mam reagować na podobne incydenty?

szwedzki
10-10-2012, 16:57
czy to jest normalne? prosze niech mi ktoś odpowie... :(

czesiek
10-10-2012, 18:23
Niestety bywa tak, że jaszczurka wejdzie do wody pod wieczór i np. zgaśnie światło i w tej wodzie już pozostaje na noc. Wtedy może to być niebezpieczne. Ponieważ nie wiemy co to za gatunek (niepodawanie jaki to gatunek jest zresztą powszechne na tym forum - jesteśmy jasnowidzami) trudno powiedzieć czy jej to zaszkodzi jeśli zdarza się w dzień. A.błotna wytrzyma kilkadziesiąt minut, pustynne gatunki mogą się utopić.

James
11-10-2012, 01:25
Szwedzki niepodałeś jaka to agama a w twoim profilu nic niepisze co to za gat.
Ja śmiem podejżewać że moja agamka niezbyt przepada za wodą ;)

szwedzki
11-10-2012, 02:02
no tak faktycznie nie podałem... już to nadrabiam... to agama błotna...
ona zasnęła jeszcze przy zaświeconym świetle... :(
generalnie jest zdrowa :]
tylko czy na
umyśle....
? :)

James
11-10-2012, 02:51
Moja też jest błotna ale lubi tylko małę zbiorniki. A może masz za zimną temp. na zewnątrz, a w wodzie cieplejszą i dlatego agamka niechce wychodzić?

szwedzki
11-10-2012, 03:27
no niestety....
temp na zewnątrz jest właściwie stała (w nocy niewiele spada) 28C..
a wilgotność podobnie ok 70%...
woda nie jest podgrzewa, więc agamka kiedy ja spotkałem, była raczej schłodzona...
wywnioskowałem to po jej kolorze (był ciemniejszy)

a zbiornik to ten który dodałem w załączniku

pzdr

Darius
11-10-2012, 08:22
Jeżeli martwisz się że się utopi to może nalewaj jej trochę mniej wody, tak aby nozdrza nawet jak leży były nad jej powierzchnią. A tak przy okazji oglądając niedawno film przyrodniczy o Legwanach (wiem że to nie agama ale też jaszczurka i to chyba lepiej przystosowana do wody niż Legwany) dowiedziałem się że te skubańce mogą wytrzymać 45minut pod wodą :). Spowalniają wtedy akcję serca i jakoś dają radę. Wątpie aby Tweety chciał się utopić ale nie dziwię ci się że się wystraszyłeś.

James
11-10-2012, 10:05
Patrząc na zdjęcie to w zbiorniku nie jest tyle wody aby agamka mogła sie utopic pozatym niejest to maluszek, apropo ile ma cm? Ale dla pewności postaraj sie utrzymać większą temp powietrza niz w wodzie

szwedzki
11-10-2012, 14:05
niby wody dużo nie jest ale w momencie kiedy zanuży w niej łepek, to zanuża go całego... no mały nie jest.. ok 60cm...

temp jest wyższa (na zewnątrz niż w wodzie) to na bank..

chyba jednak obniże poziom wody :)

dzięki wielkie :]

pzdr

42d3e78f26a4b20d412==