PDA

Zobacz pełną wersję : gałęzie



SMITI
23-03-2013, 00:17
cze,
wczoraj byłem w lesie i wziąłem sobie kilka gałezi do terra. Nie wiem teraz czy obrać je z kory czy nie . Jak wy postępujcie, bo mogą być tam jakieś żyjątka....??

FarmeR
23-03-2013, 01:51
bylo o tym juz duzo.
wez stara sztoteczke do zebow i pod goroca woda czysc ten kozen z roznych porotow, gleby itd. Jak juz bedzie czysciutki to mocysz go 24h w solance. Nastepnie myje jeszcze raz dokladnie pod goraca woda potem do piekarnika - dlugosc pieczenia nie jestem w stanie okreslic ja tam wypracowalem sobie sposob po prostu jakjuz gotowe wydziela sie taki specyficzny zapach i wtedy znaczy ze jest ok.

SMITI
23-03-2013, 02:08
a ja robię tak : gałąź suszę na słońcu przez 1 dzień żeby soki odparowały ... później po prostu zaleję wrzątkiem i obskrobię z kory. Później pomoczę w solance i znowu zaleję wrzątkiem, wysuszę..i gotowe.

kamil
23-03-2013, 02:12
obawiam sie ze 1 doba to owiele za malo na odparowanie sokow

SMITI
23-03-2013, 02:21
wiec ile ??

MataManX
23-03-2013, 03:20
jak to jest świerza gałąź to przynajmniej z tydzień i jak chcesz ją okorować to zrób to przez sudzeniem mokra kora łatwiej zejdzie platami a sucha będzie ci się kruszyć a pozatym soki będą z drewna szybciej parować

mongothealien
23-03-2013, 10:16
mam problem z pleśnią na kokosie. gotowałem go przez 2 godziny w solance, wypiekałem go przez kolejne dwie godziny w piecu a pomimo tego - pojawiła sie na mim pleśń.
wyczyszczę go ponownie i ponowię procedurę (dłużej będę gotował zupę ze skorupy i dłużej posiedzi sobie w piekarniku udając kokosankę ;-)
mam jednak większy problem:
czytałem w FAQ, że powinienem spryskiwać jedynie część terra a mój pająk sam sobie wybierze miejsce, w którym chce przebywać.
Stefan wybrał sobie wilgotniejszą część. wczoraj zauważyłem (podczas karmienia pierwszym świerszczem po wylince Stefana), że ulubione miejsce mego pupila pogryte jest "białą mgiełką" nie jestem pewien czy to nie wydzieliny pająka czy też może pleśń :-(
jest moze jakiś środek zapobiegający tworzeniu się pleśni?
podłoże to mieszanka wyściółki kokosowej i kwaśnego torfu (60:40)

gibki
26-03-2013, 07:11
a ja uzylem do moich korzeni i galezi lakieru ekologicznego bezbarwnego
musi to fakt faktem polezec i wyschnac ok tygodnia (ze dwa razy trzeba pomalowac) ale pozniej jest juz "nie do ruszenia) no i kory nie trzeba zrywac (oczywiscie umyc dokladnie przed zabiegiem)

42d3e78f26a4b20d412==