PDA

Zobacz pełną wersję : brodacz malo je, niewiele rosnie, pomocy...



khazad
16-10-2012, 12:11
moja agame brodata mam rowno dwa miesiace, na razie przeszla u mnie 1 wylinke, ma teraz 19cm. moim zdaniem bardzo malo je, bo tylko 1-3 robale co drugi dzien. gdy jej klade przed pyskiem, ona je czesto olewa, jakby jej sie nie chcialo polowac. ma brzuszek w porzadku, warunki w terra w sam raz, dostaje regularnie witaminy i wapno. w dodatku robi kupe raz na 10 dni, a nawet rzadziej no i nie widze zadnych wilinek! od paru dni caly dzien praktycznie juz spi. co robic?!

Withelm
21-10-2012, 02:11
sprobuj ja troche poglodzic i obnizyc o kilka stopni temperature,pozniej na jakis czas przed karmieniejm podwyzsz temperature i sprubuj dac robaka(z tego co widze to ona jest jescze mala to je mniej;p)

koksik
21-10-2012, 04:53
wlasnie nie, jak agamka jest mala to je bardzo duzo, malo jedza dorosle osobniki, moja agamka ma 16 cm i wcina 4 - 5 swierszczy dziennie, do tego czasami rozne owoce, wiec moze zrob sobie z nia spacerek do weterynarza, bo moze zjadla kawalek podloza i ma problemy ze strawieniem i zalego jej to w zoladku.

gregory
21-10-2012, 11:28
też mam agamę od małego teraz ma 31cm. i z mojego doswiadczenia nie jest to powód do zbytniego niepokoju.
Po pierwsze jesli wydala tro znaczy że nie jest zablokowana -możesz stosowac raz w tygodiu kapiel - ciepłą nie gorąca ta y zwierzę intensywnie się poruszało.
Po drugie jest zima zwierzeta pomimo dobrych warunków w terra to czują
Po trzecie jak jest mała nie znaczy to za musi dużo jesc. Moja jadła symbolicznie tez się denerwowałem i to wielokrotnie. Też całymi dniami spała.
Teraz je jak oszalały włacznie z małymi myszkami a wlinke przechodzi róznie. Raz tylko przechodził ją kompleksowo a teraz zrzuca raz z głowy raz z ogona to z brzucha to z połowy grzbietu a potem z drugiej połowy. Kazde zwierze jest inne wiec spokojnie obserwuj.

OLAFEK
21-10-2012, 14:54
ALE KUPKE ŚREDNOI CO 10 DNI? MYŚLE ŻE TO ZBYT RZADKO. CHOĆ JAK MAŁO JE TO MUSI TROCHE ZGROMADZIĆ JEDZONKA ŻEBY GO WYDALIĆ. MÓJ GADZIK ROBI KUPKE CODZIENNIE LUB CO DRUGI DZIEŃ, ALE TEŻ WCINA DUŻO.
WYBIERZ SIĘ Z NIĄ DO WETERYNARZA, MOŻE TRZEBA JĄ ODROBACZYC I WTEDY APETYT WRÓCI?

maciekm
23-10-2012, 10:00
Nie ma się co martwić zrób jej małą przerwe to napewno jej apetyt wróci

Double
25-10-2012, 11:13
i wrocil :] po zmienieniu podloza, agamka sie natychmiast uaktywnila, walnela dorodne kupsko i je normalnie. (to jest agamka z biofila, wiec watpie zeby bylo z nia cos nie tak)

42d3e78f26a4b20d412==