PDA

Zobacz pełną wersję : czy agama b. rozpozna płeć?



szwedzki
16-10-2012, 17:14
mam 15miesięczna agame błotna - samca, chce miec jeszcze samiczke.. wiec poprosilem w sklepie zoologicznym o samiczke, najlepiej roczna (niekoniecznie oswojona) dzis dowiedzialem sie ze agamka juz jest :]...

problem polega na tym ze agamka niestety nie ma roku.. ma ok 15cm.. w zwiazku z tym nie moge rozpoznac plci.. jutro jade ja kupic, upewnilem sie ze w momencie kiedy okaze sie ze to nie samiczka a samiec to agamke moge zwrócic..

boje sie jednak ze moj samiec moze rozpoznac plec zanim ja to zrobie, moze wykryc ze to samiec.. boje sie o ta mala agamke, zeby nie stala sie jej krzywda..

czy moja agama moze w ogole rozpoznac płeć tamtej agamki w jej wieku ??
czy moja agama moze cos zrobic takiemu malcowi (jesli bedzie to samczyk) ??


pomocy...


pzdr

James
17-10-2012, 00:57
Hmm.. a ile cm ma twoja 1,5 roczna agamka? 40cm? Jeśli tak to raczej bieda bedzie z tym małym nawet jeśli to będzie samica, tak mi sie zdaje.

szwedzki
17-10-2012, 09:23
no moja ma ok 60 cm i kiwa głowa (inny z tematow).. zrobiłem inny wystroj terra zeby nie czuł sie tak bardzo swojsko ;] i kupilem kokos w ktorym "malec" w razie potrzeby bedzie mogł sie schronic (oby nie bylo takiej potrzeby)..

pzdr

James
17-10-2012, 09:45
hmm... 60vs 15 ja bym proponował szybą przedzielić terra i do jednej połowy malca a do drugiej większego. Albo do innego terra blisko tego duzego. Zeby zanim będą razem zapoznały sie na odległość. Pozatym jak duże będzie głodny to mały nawet niezdąży zwiać.

42d3e78f26a4b20d412==