PDA

Zobacz pełną wersję : agama bł. dziwnie śpi



szwedzki
23-10-2012, 15:54
zóważyłem to wczoraj i dzis, przed chwila. moja agama błotna nie śpi na pieńku (jak robiła to dotychczas) tylko schodzi na dół i zasypia (na ziemi) mając główke położona w kącie pomiędzy zbiornikiem wodnyma a skałkami, wczoraj zrobiła to samo. w sumie za krótko zeby coś oceniać i prorokować ale to jest przynajmniej "nietypowe" zachowanie.

w dzień siedzi albo w wodzie albo na pieńku.. gdy wypuszczam ja w pokoju znajduje sobie miejsce i tam odpoczywa..

ostatnio troszke (3 razy) z nia jeździłem, nie zawsze samochodem..

mało je..

:]


pzdr

czesiek
23-10-2012, 17:07
Co znaczy "nie zawsze samochodem". Przeraża mnie traktowanie gadów jak psów czy maskotek.

James
24-10-2012, 02:35
Moja gamka spałą w swoim zywocie na różnych zeczach czubkach kwiatków, na ziemi w basnie(na muszli), na ziemi, w grotce osttnio spi na wiklinowej lianie.

UltraS
24-10-2012, 06:18
moja agama brodata tez ostatnio spi na podłożu a nie na gałąziach jak wczesiej ale nie mam pojęcia czym to jest spowodowane

szwedzki
24-10-2012, 16:40
kup mi samochód mądralo... (nie bede przedkładał pozostawania w domu nad wyjazd do weterynarza)

porównujesz psa do maskotki... mnie to przaraża...

czesiek
24-10-2012, 17:09
Przeczytaj sobie kilka razy co napisałem. Jeśli porównuje psa do maskotki to chyba posługujemy się inną logiką (nie dziwię się za bardzo, podobno ponad 80% Polaków nie rozumie telewizyjnych wiadomości). Jest chyba różnica między wożeniem psa np. na motorze czy w samochodzie a wożeniem tam gada. Nie chodzi tylko o inną gospodarkę cieplną, ale kompletnie inną psychikę, wiele psów to po prostu lubi i dla właściciela (= przewodnika stada) jest w stanie wiele zrobić. Natomiast żaden gad nie zrozumie dlaczego ciąga się go po samochodach, rowerach czy czymś tam jeszcze. Czy mam dłużej tłumaczyć na czym polegają różnice w psychice psa i agamy ...

szwedzki
24-10-2012, 17:42
chyba posługujemy się inną logiką.. bo przeczytałem to raz jeszcze..

rozmawiamy o psychice?

zreszta nieważne..

sory ale nie mam ochoty na spory...

42d3e78f26a4b20d412==