PDA

Zobacz pełną wersję : Co wy o tym sądzicie??



koksik
30-10-2012, 08:46
Słuchajcie, moja agamka brodata, bardzo lubi sie kapac w miseczce z woda, stad moje pytanie, czy moge wstawic jej taki wiekszy basenik z woda, ktora bede podgrzewal grzakla(ps. powiedzcie jaka jej tam dac temp tzn. tej wody)?? Oczywiscie nie bedzie to gleboki basenik:)

Darius
30-10-2012, 10:23
Myślę że taki basenik nie zaszkodzi choć co do brodaczy to nie czuję się kompetentny aby się wypowadać. Chciałem ci tylko zwrócić uwagę na to abyś raczej grzałką nie podgrzewał tego basenu bo jaszczur może niechcący ją stłuc i nieszczęście gotowe. Do ogrzewania lepiej urzyj kabla, włóż pod basenik i już.

koksik
30-10-2012, 12:55
w sumie i masz racje ale ten moj potwor ma dopiero 18,5 cm:)

JA_cek
31-10-2012, 03:59
Moje Agamy brodate maja basenik, a wlasvciwie taka spora kuwete o glebokosci okolo 8-10cm i boku 25cm/ 35cm nalewam wody do polowy wysokosci i wsadzilem tam dwa plaskie kamienie zeby zwierzaki mogly wychodzic po nich jak po schodach, jedna z agam plywa w tym jak krokodyl :))) lubia sie tam zalatwiac wiec wode wymieniac trzeba praktycznie codziennie. W terro mam temp okolo 40/45'c pod promiennikiem, do 28'c w najchlodniejszym miejscu, woda ma temp okolo 23-25'c, na poczatku podgrzewalem grzalka akwarystyczna, ale to nie ma sensu zbyt szybkie parowanie. Tylko nie przegnij z proporcjami w stosunku do powierzchni terra ja mam terro ponad 1,5 m kwadratowego podloza, dlatego moglem postawic taka kuwete.


Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==