PDA

Zobacz pełną wersję : informaci jestem spragniony:)



PawełL
30-10-2012, 14:19
witam wszystkich!!!!

możecie mi powiedzieć jak najwięcej o gekonie Terentola annularis poinieważ zamierzam go sobie kupić a nie znalazłem o nim z byt wiele tylko tyle co jest w książce ,,Gekony" państwa stefańskich a chce wiedzieć ile żyją czy są trudne w hodowli itd poprostu co o nich wiecie i pore rad. będe wdzięczy
pozdrawiam!!!!!!!!

noelka
30-10-2012, 15:05
tArentola annularis ;) terrarium 60cm(wys)30cm(szer)45cm(wys) to minimalne wymiary dla parki. samo zwierze ma ok.17cm. pozywienie podstawowe to swierszcze. woda stale dostepna, wymieniana codziennie. terra spryskiwac codziennie. temperatura dzienna to 30-32stopnie, w nocy 18-20stopni. swietlowka z UV potrzebna.pewnie mnie okrzycza za to co napisalam, ale z tego co znalazlam w sieci to trzymac na czysty piasku. NIE BIERZ TEGO DO SIEBIE! Zeby nie bylo potem ze przeze mnie ci zwierze padlo. wiec lepiej gruby zwirek. (taki zeby kamyczki byly srednio wielkosci glowy gekona wtedy ich nie polknie.). terra powinno miec wystroj skalisty (duzo polek skalnych itp.). zwierz jest w stanie sie wspinac po szkle :) wapno 1 w tygodniu i vitaminki tez 1 w tygodniu. kryjowek i galezi tez duzo na tyle ile sie zmiesci w terra. trzymanie na reku nie jest wskazane bo sie boja i sa agresywne (ale zalezy od charakterku gekona). to by bylo na tyle co znalazlam w sieci. moze jakiegos byka palnelam wiec poczekaj na inne posty. nie sugeruj sie moim postem w przypadku piasku!!! (podejrzewam ze mozna, ale lepiej dmuchac na zimne i te kamyczki, o ktorych pisalam beda dobre.). reszta info jest taka jaka byla na anglojezycznych stronkach o tym gekonie wiec na 98% poprawna :)

42d3e78f26a4b20d412==