PDA

Zobacz pełną wersję : phelsuma



Damian Strugliński
10-11-2012, 11:11
Mam tę jaszczurkę od "przed chwilą" proszę o inf. dotyczące hodowli, wyp. terrarium, żywienia
Dzieki za wszystko!!

Jaca16
10-11-2012, 11:14
felsum jest duzo musisz podac gatunek

Double
10-11-2012, 11:23
to bardzo zle, ze masz tak delikatne zwierze od 'przed chwila', no ale przypadki sie zdarzaja : http://terrarium.com.pl/felsumamadagaskarska.php

hatiras
10-11-2012, 11:25
hey!!
Świetna kolejność, najpierw jaszczurka, póżniej informacje...
Jezeli masz Ph.madagascariensis,opis jest na stonie. Jeżeli chodzi o Ph. dubia, długo u Ciebie nie pozyje...
hatiras

Damian Strugliński
10-11-2012, 11:27
mam phelsuma madagascarenis grandis

Damian Strugliński
10-11-2012, 11:29
info ze stronki to mam. Za prezenty nie biorę odpowiedzialności :) ale za zwierzaka to i owszm. nie krytykujcie tylko pomóżcie !

Damian Strugliński
10-11-2012, 12:56
madagascarenis grandis

hatiras
10-11-2012, 13:24
Zadaj konkretne pytania,takie na jakie nie znajdziesz odpowiedzi w opise ze strony.
Pozdrawiam,hatiras

Damian Strugliński
10-11-2012, 13:36
Mam terrarium 30x30x50, na dole torf, kabel grzewczy pod spodem, żarówka niebieska na górze (UVA), jeden głaz :), 3 świerszcze.
1. Czy kabel ma być pod całością czy tylko częściowo ?
2. jakie rośliny i czy żywe ?
3. ściany są szklane - cze czymś wykleić ?
4. z czego zrobić akcesoria do wspinaczki ( czy są jakieś przeciwskazania bo pomysółw trochę mam )?

to na początek.

Pozdrowienia!

Matiik
10-11-2012, 13:49
Bardzo ale to bardzo małe to terra jak dla P.m.grandis;( one rosna do 25 - 30 cm same ;(
Zaden tam ze mnie ekspert takze jak sie pomyle to niech mnie spece od felsum naprostuja ;)
1) Raczej pod cześcią wskazane jest zeby w terra były chłodne i ciepłe strefy ale nie wiem czy w tak małym uda sie osiągnąć taki efekt. Jaszczurka sama powinna dobierać sobie temperature jaka jej w tej chwili odpowiada przemieszczajac sie po terra ale z takim malutkim terra nigdy nie miałem doczynienia wiec nie wiem jak siw tam ciepło rozkłada
2)Hhmm tak zywe rośliny trzymaja wilgotnośc takze byłyby wskazane moze bambus pokojowy lub tradycyjny fikus benjamina? ale sam nie wiem który lepszy

3 i 4 nie zabieram głosu bo nie jestem pewny odpowiedzi ;)

Damian Strugliński
10-11-2012, 13:53
Dzieki!
Jak zbiore kase ( lub kogoś naciągnę :) ) to kupie większe terrarium, ale na razie mam co mam :(
Przesunę kabel na połowe może to coś da.
pozdro!

czesiek
10-11-2012, 17:06
Jeśli to mała felsumka to terrarium wystarczy maksymalnie na pierwsze pół roku. Trzymanie w takim dorosłej jest po prostu niehumanitarne. Nie pytaj o kable czy żarówki bo nikt nie jest w stanie na odległość określić temperatury w terrarium, a ta zależy od temperatury w domu, wentylacji itp. Wydaje się, że w tak mikroskopowym terra po zastosowaniu kabla nastąpi ugotowanie jaszczurki. Zresztą przy nadrzewnych jaszczurkach kable polecałbym tylko na noc jeśli ktoś ma w domu naprawdę chłodno, poniżej 18 stopni.
Rośliny żywe są zawsze lepsze, trzymają lepiej wilgotność i bardziej naturalnie wyglądają, ale to kwestia gustu.
Na temat wyklejania ścian to poszukaj np. na forum głównym, ale także na innych. Było na ten temat miliony porad. Ja preferuję korek lub korę. Akcesoria do wspinaczki to po prostu grube gałęzie poustawiane głównie w pionie lub lekko pochylone, ewentualnie felsumy lubią grube bambusy, ale te są bardzo drogie i sprzedawane jako bardzo długie tyczki (np. w OBI).

42d3e78f26a4b20d412==