PDA

Zobacz pełną wersję : OKO KAMELEONA



RMXUS
12-11-2012, 05:24
mam problem po nocy zakleilo sie mu oko i do teraz jest zaklejone albo jakas inna przyczyna o ktorej nic nie wiem. Jak ktos wie co z tym mozna zrobic prosze o inf.

hatiras
12-11-2012, 06:56
Hey!
Kameleony nie lubią bezpośredniego spryskiwania i tu może być przyczyna. Zdaża się, że podczas zraszania do oka dostanie się kropla wody. Nie zawsze jest to problem, jednak czasem może sie wdać infekcja (już widze wasze miny,ale to prawda). Podobna historia może sie zdarzyć w momencie w którym pomiedzy okiem, a skóra je okalającą znajdzie sie jakies ciało obce. Leczenie tego rodzaju przypadłości jest trudne i nie zawsze kończy się sukcesem. Kameleon w takiej sytuacji może zaprzestać polowania i picia, więc trzeba go koniecznie obserwować.
Inną sprawą może być ogólne osłabienie twojego kameleona, a sklejone oko o którym piszesz jest po prostu zamnkięte. Trzeba pamiętać o ważnej rzeczy: 90% kameleonów w hodowli pada w skutek odwodnienia, dopiero kolejne procenty można 'zwalić' na infekcje (które i tak często są następstwem odwodnienia=osłabienia) i pasozyty.
Sprawdz czy twój kameleon dostaje wystarczajaco dużo wody (dwa-trzy razy w tygodniu, a najlepiej codziennie). Jeżeli możesz, zamieść równiez jego zdjęcie (w miarę dobrej jakości).
Pozdrawiam,hatiras

RMXUS
12-11-2012, 07:33
wiesz co dzieki ci za inf. opowiem o nim: pije kilka razy dziennie mam rurke z niej ciagle leci woda, odrzywia sie bardzo dobrze teraz tez z tym okiem poluje, wiesz co teraz kilkanascie min temu otworzyl oko ale znow przymyka, nie opryskalem go mogl podejsc pod rurke z woda i mu kapnela kropla....... a jak sie leczy powiedz tylko

RMXUS
12-11-2012, 07:43
wiesz co wlasciwie to otwiera i zamyka.myslisz ze bedzie lepiej z tym okiem jak samotwira ??

Tony
12-11-2012, 08:40
sluchaj ja mam podobny problem teraz z kamkiem tez ma cos z okiem,po nocy ma zaropiale oko,ale przemywam je rumiankiem 2/3 razy dziennie i chyba pomaga aha dalem mu ostatnio jeszcze wit A

RMXUS
12-11-2012, 08:45
ale odrazu po nocy my zaropialo czy mial jakos kilka dni wczensije zamkniete ???to wazne

Tony
12-11-2012, 09:02
wczesniej nie mial zamknietego caly czas ale mial je jakies dziwne i chyba go swedzialo bo sie ocieral nim

RMXUS
12-11-2012, 16:13
no mow otwiera je zobacze jeszcze rano i napisze co z nim

RMXUS
13-11-2012, 01:47
no wiec zamkniete ma ale nei ropnieje a w czasie dnia otwieral czasami, kurde kurde kurde wkurzam sie troche

Tony
13-11-2012, 03:05
a ociera nim o galezie???

RMXUS
13-11-2012, 04:39
nie nie ociera ale zachowuje sie jak by mial cos w nim bo rusza nim dziwmnie. a co powoduje rumianek ??? jak cos mu np wpadlo to myslisz ze wyciagnie to z oka ??

Tony
13-11-2012, 07:39
rumianek lagdzie jakies podraznienia itp. ,jak mu cos wpadlo to chyba wyciagnie z oka jak mojejmu przemywalem to taka maz wychodzila przezroczysta i to chyba pomoglo bo jak z rana patrzylem(wczoraj,przedwczoraj) to mial zaropiale oko a dzisiaj spojralem i bylo normalne, a napuchlo mu te oko????

RMXUS
13-11-2012, 07:53
nie nie napuchlo i nic nei leci nie wiem co to w takim razie moze za malo wtami i ostatnio przstal pic narazie

Tony
13-11-2012, 09:06
jak masz rumianek to wez mu przemyj raczej nic mu sie nie stanie a moze pomoze

RMXUS
13-11-2012, 15:39
dobra dzieki przemyje rano

RMXUS
14-11-2012, 01:28
a czym przemywasz mu te oko ??? wiem ze rumiankiem ale czym nakladasz rumianek

RMXUS
15-11-2012, 03:43
tony i jak tam kameleon co z okiem?? powied zmi mial je zamkniete czy tylkko mu ropnialo , bo mojemy juz puchnie troche i drapie

Tony
16-11-2012, 02:38
sory ze nieodpowiadalem ale wlasnie przed chwila wrocilem z sylwka :),na poczatku nic nie widzialem ze zamyka oko czy cos takiego wiem ze sie drapal,a po jednej nocy obudzil sie z ropa na oku,teraz moj kamyk jest juz chyba zdrowy bo przyjechalem po 2 dniach do domu i niczego nie widze na tym oku wyglada mi na zdrowe,przemywalem wata z rumiankiem :):)

42d3e78f26a4b20d412==