PDA

Zobacz pełną wersję : agama i oswajanie



avido
17-11-2012, 05:14
ma 18 cm wiec jeszcze mloda,do tej pory sporadycznie brana na rece oczywiscie tylko w terrarium,jest bardzo niespokojna gdy zblizam reke otwiera pysk lub szybko ucieka
co radzicie dac jej narazie spokoj czy od czasu do czasu prubowac brac na reke mimo wszystko


dzieki za kazda rade

avido
17-11-2012, 05:15
oczywiscie agama brodata

James
17-11-2012, 05:38
najlepiej dać jej spokuj, a potem ewentualnie powoli przysuwać rękę pod pyszczek moze sama wejdzie lub podsunąć pod nią i wziąść tak. Nic na siłę!

KODZAK
17-11-2012, 06:22
ja miałem podobny problem z legwanem i zrobiłem to tak (nie odrazu oczywiście jak go kupiłem) że siedziałem jakąs godzinke przy terra i powoli otwierałem terra dotykałem czegos w terrarium np. miseczka z wodą, miseczke z jedzeniem przesuwając ręke koło niego i zauważyłem ogromna poprawę on już nie boi się że ja chcę jego dotknąc tylko coś robie w terra powtarzałem to kilkukrotnie
pozdrawiam

Spellcaster
17-11-2012, 07:32
Ja swoją błotną oswajalem tak : wkladalem lewą reke do terra , w prawą bralem swierszcza i trzymalem go ponad lewą. W ten sposob zeby dopasc swierszcza wchodzila mi na rekę. Po jakimś czasie sie do tego przyzwyczaila i teraz bez problemu sama wchodzi na reke nawet jak nie mam dla niej nic do jedzenia. Jest juz oswojona i zadko kiedy sie czegos wystraszy. Moge ją juz spokojnie nawet z terra wyjmowac.

ziuta
23-11-2012, 12:53
Gadzina musi przede wszystkim przyzwyczaic sie do twojego zapachu, wiec rob jak radzi Kodzak. Powinna szybko sie przezwyczaic, bo brodate sa w koncu najlatwiej oswajalne. Powodzenia

42d3e78f26a4b20d412==