PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie dla agamki



Snuk
22-11-2012, 13:09
witam mam jedno małe pytanko niedługo będe właścicielem małej agamki brodatej i mam pytanko czy musze ją oświetlać. Bo na dzień dzisiejszy niemam akuratnie oświetlenia w terra i niewiem czy to może jej zaszkodzić prosze o podpowiedzi

Double
22-11-2012, 13:20
Podstawowym i niezbędnymi urządzeniami w terra dla brodacza - szczególnie małego jest: zarowka grzewcza i swietlowka UVB (Lub ultarvitalux). jesli masz swietlowke, ktora jest podstawa zdrowia i zycia takiej agamki, jest jasne, ze daje wystarczajaco mocne oswietlenie. jesli jej nie masz, bo masz ultravitaluxa albo bron boze - nie masz UVB, musisz jednak zrobic dodatkowe oswietlanie, aby agamka dobrze sie czula, byla aktywna i miala ladne kolory. bez dod.oswietlenia agamka wprawdzie wytrzyma jakis czas, ale wczesniej czy pozniej jest potrzebne, bo zwykle sama zarowka grzewcza daje niedostaeczne, zolte swiatlo.

kamil
22-11-2012, 14:35
z twojego postu wywnioskowalem ze nie masz pojecia i agamach ( moze masz ale polecam zapoznac sie z opisem gatunkowym tam jest wszystko ladnie napisane )
Aha brak oswietlenia moze prowadzic (prowadzi) do MBD :(
wiec polecam sie zaopatrzyc w swietlowke UV , promiennik ( ja mam jeszcze jedna zwykla swietlowke ale nie jest to konieczne )

FarmeR
23-11-2012, 01:58
zgadzam sie z poprzednikami - lepiej szybko bierz sie za litereture i studiuj dzien i noc o niej i wybierz sie do zooologicznego!!

Snuk
23-11-2012, 03:28
ok thx poczekam jeszce troszke i zamontuje se oświetlenie i póżniej dopiero kupie se agamke

Animal
23-11-2012, 10:42
A po co, najlepiej bez żarówki - zaoszczędzisz, a jaszczurka nie jest tego warta
bez stałego ogrzania - zaoszczędzisz, temperatura -5'C jej niezaszkodzi
i w ogóle to po co jej terra - zaoszczędisz, kartonowe pudło się nada.

Zrozum zanim kupuje się zwierzę trzeba o nim wiedzieć wszystko, niemożna kupować w ciemno. Odsyłam zresztą do opisów gatunków który jest dostępny na tym Vortalu!

P.S. Kup se lepiej welonkę...

mordd
23-11-2012, 10:57
Oszalałeś?! Welony to wymagające ryby! Wprawdzie temperatura nie za wysoka, ale czystość wody i przestrzeń konieczne! W takim wypadku tylko pluszaki! :)

42d3e78f26a4b20d412==