PDA

Zobacz pełną wersję : Agama błotna



LordLuj
24-11-2012, 15:28
Siemano!!
Zaczynam sie grubo zastanawiać nad jaszczurką, ale dopiero na lato jak już będe mieć sianko;) i zastanawiam się nad agamą brodata a błotną??!!
Czy błotna nadaje się dla początkujących?? i czy daje się łatwo oswoić??
Wogole walcie wszystkie za i przeciwa brodaczowi i błotnej;)
Z góry thx za help!!!

FarmeR
25-11-2012, 06:05
niedawno byl podobny post poszukaj!!

kamil
25-11-2012, 06:35
ja zaczelem od agamy blotnej (oczywiscie skonczylo sie to wiadomo jak) . ale i tak kupilem jeszcze jedna bo bardzo mi sie podobaja i sa ciekawsze niz brodacze ( nie urazajac fanow brody ktora tez jes ladna i lepiej sie oswaja)

James
25-11-2012, 08:44
Jaką wybiezesz jaszczurke to zalezy od gusty i od warunków jakie mozesz jej swozyc. Błotna potrzebuje takiego terra jak dla pary brodatych.
Ja również zaczołęm od błotnej mam ja juz trochę ponad rok. Jeśli chcesz coś więcej wiedziec o błotnych to wal na gg.

Spellcaster
25-11-2012, 11:24
Ja osobiście jestem fanem błotnych , niedawno kupiłem sobie drugą . Ta starsza dała sie dosyć łatwo oswoic a teraz pracuje nad maluszkiem :-) Polecam więc błotną ale brodacze tez są super a decyzja nalezy do ciebie .

Dragonsong
28-11-2012, 10:47
Ja też mam błotne i uważam, że są niesamowite na początku lutego kupuję drugą. Łatwo się oswajają, są bardzo żywe i ciekawskie. Musisz pamiętać że błotne wymagają tropikalnego terra które jest trudniej zrobić i utrzymać niż pustynne do tego absolutnie nie wolno trzymać w jednym terrarium dwóch samców. No i agamy błotne wymagają dużo większego terra. Ale dla mnie i tak są najlepsze :)

Na innym forum też jest porównanie tych dwóch gatunków - i brodaczy i błotnych.
http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6449

42d3e78f26a4b20d412==