PDA

Zobacz pełną wersję : gatunek



janusz
25-11-2012, 05:26
Szukam informacji na temat hodowli; Latastia longicaudata .
Z góry dziękuje.Janusz

dr Robert
27-11-2012, 18:11
Niestety nie ma takich informacji wiele zarówno w internecie jak i w literaturze, pomimo, że np. w Tanzanii to gatunek pospolity, ostatnio często eksportowany do Europy. Warunki w terrarium i temperatura podobne jak u szyszkowca Cordylus tropidosternum (patrz opisy gatunku), z którym występuje w naturze w podobnym środowisku. O rozmnażaniu w niewoli niestety nie mam wielu informacji, ale wydaje się, że jest trudna. U mnie nie składały jaj. Być może trzeba zrobić wyraźniejszą porę suchą i deszczową. Według Rognera ("Eidechsen, Edition Chimaira 2001) potrzebuje terrarium z wysoką warstwą piasku i kryjówkami. U mnie w terrarium 7 oosbników siedzi razem z grupą pięciu Cordylus tropidosternum. Terrarium jest podzielone na dwie części: 1/3 powierzchni jako podłoże kora, na tym suchy mech, a w nim ukryta doniczka z roślinami i miseczka na wodę i 2/3 zajmuje piaszczyste podłoże z kawałkami kory, pniaczkami i dużym korzeniem po którym chetnie biegają. Obie części oddzielone są leżącym w poziomie pniakiem.

Bricky
29-11-2012, 13:31
Dr Robert, skoro tak dobrze ci poszło z odpowiedzią, to mam pytanie: czy gatunki kameleonów Rhampholeon temporalis i Rhampholeon brevicaudatus są podobne w hodowli do kameleona jemeńskiego, czy jest to całkiem coś innego.
Pozdro.

42d3e78f26a4b20d412==