PDA

Zobacz pełną wersję : Nigerian Uromastyx - 100 pytań do ...



kafka
25-11-2012, 11:19
Ma ktoś jakieś dokładniejsze informacje o tej jaszczurce ? Albo wie gdzie je znaleźć ? Jest dostępna w Polsce, jakie są ceny ? Warunki terraryjne ? Generalnie chciałbym się dowiedzieć coś o Uromastyx, jest jakieś solidne źródło wiedzy (stronki w necie, dostępne w Polsce książki) ?

kafka
25-11-2012, 12:09
haloooo, wiem, że biczogony są trudno dostępne, ale żeby nikt nic nie wiedział ;) ?

minok
26-11-2012, 06:09
W smoku w Warszwie są do kupienia cztery mełe za 400zł każdy.
Informacje masz natej stronie.
Terrarium pustunne wysoka tęperatura mniej wiecej od 25 najzimniej do 35 coś takiego a pod promiennikiem nawet przekraczać morze 40 pare.

dr Robert
26-11-2012, 07:00
Polecam bardzo:
WILMS, T.: "Dornschwanzagamen - Freilandbeobachtungen, Pflege und Zucht"
2. Aufl. Offenbach 2001, 144 S., 138 Farbfoto.
Po niemiecku, ale to najlepsza monografia biczogonów na świecie i tylko 24,90 Euro. W Polsce dostępne są wszystkie książki wychodzące na świecie.

kafka
27-11-2012, 13:42
Dzięki, jak się żyje w małym mieście, to człowiek czasem troszkę od świata odcięty ;) . Nawet po świerszcze jechałem ostatnio ponad 100 km.

dr Robert
27-11-2012, 17:59
Też mieszkałem w małym mieście :). Ełk co prawda mały, ale okolica piękna.
Biczogony pojawiają się w ofercie, trzeba poszukać (funkcja "Szukaj"). Niestety po polsku jest dość mało informacji. W necie trochę więcej szczególnie po angielsku czy niemiecku. Wystarczy wpisać np. do www.google.com czy innej wyszukiwarki Uromastyx czy Dornschwanzagamen i trochę się znajdzie. książkę o której wspomniałem radzę kupić gdy będziesz wiedział, że na pewno zajmiesz się biczogonami.

pepre
29-11-2012, 06:21
ja mam biczogony:) ale niestety nie geyri tylko maliensis:) chetnie komuś odsprzedam kilka szt:)

kafka
30-11-2012, 12:00
Co prawda, to prawda, Ełk piękny jest ;). Jako miejsce do życia i pracy zaryzykowałbym stwierdzenie, że to jedno z najlepszych miejsc w Polsce, Ale terrarystom ciężko. Tak czy inaczej, nigeryjskimi pewnie się nie zajmę w najbliższej przyszłości, zaintrygowała mnie ich uroda niezwykła, dlatego chciałem poczytać. Zajmę się natomiast napewno malijskimi. Najpierw jednak muszę przygotować się do narodzin drugiego potomka :), warunek konieczny, bo inaczej żona będzie mi kołki na głowie strugać.

42d3e78f26a4b20d412==