PDA

Zobacz pełną wersję : Mięso surowe jako stały pokarm dla a.błotnej?



James
06-12-2012, 13:11
Tak sobie myśle moja błotna przepada sa drobiowym mięskiem niema problemów z podawaniem tylko czy to zdrowe. Mogła by dostawać raz w tygodniu swierszcze i owoce.
Tylko pytam prosze bez hamskich odzywów

AGAM
06-12-2012, 13:23
Lepiej karm odwrotnie - czyli głównie owady a mięsko jako dodatek. Mięsko moznateż łatwo wzbogacić w witaminki i wapń. Moja agama też chętnie jadłamięso (zwłaszcza drobiowe) a teraz wcinają je Calotesy i anolis kubański.

ryszardini
06-12-2012, 14:20
hmm....moze lepiej raz karmic miesem a raz owadami :)
>tez tak mozan:)

James
07-12-2012, 04:43
Teraz daje swierszcze jako główny pokarm w soboty owoce i wazywa, a w niedziele surowe mięso. Tylko skoro to mięso moglo by zastąpic swierszcze to jest je łątwiej dostać itd. tylko pytam

wrbirds
08-12-2012, 14:41
Ludzie, czy wy tylko świerszce znacie ??? Sa przeciez tez inne karmowki!!! Przeciez zalezy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszych podopiecznych!!! Tego nie osiagniemy szprycujac je tylko świerszczami ze zwierzat karmowych!!!!
No sorki ale mnie troche ponioslo bo widze na tym forum tylko (lub prawie tylko) posty opisujace jak to wszyscy karmia swierszczami, albo zapytania o swierszcze!
Roznorodnosc to podstawa!!! Tego nic nie zastapi. Gdybyscie jedli tylko np. frytki (to do milosnikow frytek :), to zapewniam, ze po niedlugim czasie na sam widok...ze zwierzakami jest tak samo, a jedza bo co maja zrobic!!!
Nie mialem na celu obrazenie kogokolwiek, jesli tak sie stalo to przepraszam.
James, tak poprostu padlo na twojego posta, ale jak wspomnialem to sie tyczy wiekszosci, niestety.
Pozdrawiam

ziuta
08-12-2012, 15:22
Owady sa jednak podstawa diety agam blotnych, latem mozna sobie cos zlapac w trawie, ale zima raczej trudno. Mieso z kurczaka owszem, ale nie za czesto, bo zbyt kaloryczne i mozna agamke otluscic :-) (To samo z maczniakami - i jeszcze ciezkostrawne) W sklepach polecaja oseski mysie, bo sa naturalnym zrodlem wapnia - strawiony szkielecik, mozna podobno podawac martwe, zamrozone - oczywiscie po uprzednim rozmrozeniu (w goracej wodzie), ale ja tej metody nie probowalam.
Ale z tego co piszesz w postach, to Ty James, a wlasciwie twoj zwierzak, diete masz bardzo urozmaicona.
Moje niestety szamia zima tylko swierszcze i myszy, sorry wrbirds.
Pozdrawiam

James
09-12-2012, 05:11
CZy w tym posice napisałem ze daje same swierszcze ? Wydaje mi sie chyba lepszy jest kurczak niz swierszczyk ale jak sie dowiedziałęm kurczaki sa za tłuste.
Mojej agamce daje drewnojady, mączniaki, swierszcze, oseski mysie i co jakis czas owoce i warzywa + witaminy i wapno.
Wrbirds chyba mnie zle zrozumiałes ja zadałęm pytanie o kurczaka a Ty wyjeżdżasz mi cos o samych swierszczach

wrbirds
09-12-2012, 10:15
"Teraz daje swierszcze jako główny pokarm w soboty owoce i wazywa, a w niedziele surowe mięso. Tylko skoro to mięso moglo by zastąpic swierszcze to jest je łątwiej dostać itd" TAK NAPISALES!
Sorki jak to mozna zrozumiec!!!!, caly tydzien swierszcze a weekend owoce? A jeszcze chcesz zastapic swierszcze miesem kurczaka!
Pisalem ze to nie jest prywatny naskok na Ciebie, jesli sie mylilem to przepraszam!
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==