PDA

Zobacz pełną wersję : Wylęg kameleona...



Sir_bonzo
09-12-2012, 07:03
Mam pewien problem. Pod koniec sierpnia moja kameleonica (chamaeleo calyptratus) złozyla jajeczka. Wczoraj mialem wlamanie do piwnicy (gdzie inkubowalek jajeczka) i w wyniku zwylkego wandalizmu czesc jajeczek zostala zniszczona-na szczescie jajka trzymalem w 2 inkubatorach. Z zniszczonych jajek wynika,ze "kameleonki" sa juz ladnie rozwinięte-konczyny sa w pelni wyksztalcone,oczy juz prawie. Kolor jak noworodka mysiego . Dlugosc ciala (z ogonem ) to 4,5 cm. Jak dlugo moze jeszcze potrwac inkubacja? Jest to moja pierwsza proba rozmnozenia jemena,stad te pytania kierowane do osob ,ktore juz rozmnozyly te zwierzęta. Inkubacja odbywa sie w cyklu -12 godzin 28 stopni-12 godzin 24 stopnie.
Pozdrawiam...

Grochu
09-12-2012, 11:49
nie wiem, nigdy niczego nie rozmnażałem, a tym bardziej jemena (-:
powiem tylko, że idiotów u nas dostatek - jak można tak bezinteresownie zniszczyć jajka :/
takim to jajka powinni urywać!

MadRabbit
10-12-2012, 01:51
jak sie ktos ch....em urodzil kanarkiem nie umrze zawsze zostaje nadzieja ze ktos go na autem przejedzie...

Kosmo
10-12-2012, 03:34
Tak apropo włamań to też ostatnio miałem Strasznie wychłodziły mi się 2 czerwonolice Dobrze ze agama jeszcze nei siedziła w terra tylko czekała na mnie w zoologu uff Powodzenia w rozmnażaniu

Mr.Q
10-12-2012, 05:21
Ta dyskusja chyba ma na celu zdobycie inf o inkubie, a nie o oplowaniu zlodzieja!
Zle zrobil i tyle wystarczy, bo ta dyskusja nic nie wskoracie, a czas ucieka.

Co do inkubacji to ja inkubowalem przez 10 miechow, w temp 12h - 28,29C 12h-20,21C i sie bardzo dobrze miały. Pamietaj o terra dla nich, musi miec wprost idealne warunki zeby mlode sie dchowaly. Juz niedlugo moga wyjsc. zacznij przygotowania! Pamietaj o octowkach, bo mlode (przynajmniej moje ) strasznie za nimi przepadaly.

Powodzenia!

dr Robert
10-12-2012, 06:54
W stałej temperaturze 28 stopni czekałem 9 miesięcy. Podejrzewam, że jeszcze 1-2 miesiace. U mnie podstawę żywienia stanowiły świeżo wyległe świerszcze. odpowiednio wcześniej miałem kilka pojemniczków z mieszanką torfu i piasku w których samice świerszczy złożyły jaja i czekałem na młode kameleonki.

42d3e78f26a4b20d412==