PDA

Zobacz pełną wersję : Anolis zielony czy...



Ir
13-12-2012, 09:24
Czy stracenie wigoru w okresie zimowym u anolisów to normalka, wyczytałem że faktycznie mogą one obniżać swą aktywnośc w zimie i czy w związku z tym wymagają 100% zimowania, czy można obniżyć mu tylko temperaturę powiedzmy do 18 stopni, jesli tak to na jaki okres czasu można mu pozwolić na osowiałość.
Tak właśnie stało się z moją parką, do niedawna nad podziw aktywny jak na tą porę roku samiec olewa od tygodnia wszystko, samica zreszta też. Olać to i czekać az im wrócą siły witalne, czy może podkręcić temp( obecnie 26 stopnie pod promiennikami do 35 ), czy może obniżyc wzsystko.

ZakkWYLDE
13-12-2012, 10:39
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=8536&t=8456#reply_8536 tu masz dyskusje o zimowaniu anolisów

Ir
13-12-2012, 11:05
Dzięki
Przeczytałem sobie,właściwie niczego chyba tam nie rozstrzygnięto. Ale wnioski sobie wyciągłem.
Pozdrawiam

mark0wy
13-12-2012, 13:58
Witam
Zimowanie nie jest rzecza prosta, jak przeczytales w podanym linku, musza byc to osobniki zdrowe i silne.
Ja stoje na stanowisku, iz zimowanie odtwarza naturalne warunki wystepujace w srodowisku naturalnym tych zwierzat. Poniewaz wiekszosc osobnikow pochodzi z odlowu, uwazam to za dobry pomysl.
Przeczytaj literature terrarystyczna, znajdziesz tam informacje na temat zimowania.
Pozdrawiam
Mark0wy

mark0wy
13-12-2012, 14:00
Tak na marginesie jestem w trakcie zimowania 3 sztuk, pozostaly im jeszcze jakies 2-3 tygodnie.
Pozdrawiam
Mark0wy

Ir
14-12-2012, 08:37
Wiem że z tym zimowaniem nie jest tak chop siup, myśle, że tak na powaznie to przezimuje je w przyszłym roku, przegapiłem o jakieś dwa tygodnie moment wysłania ich na sen,, a myśle,że w przypadku tak małych zwierząt z tak szybką przemianą materii może to byc za długo, spróbuje je trochę oszukać, jeszcze ze dwa tygodnie, i potem spróbuje zapewnic im ostre bodźce życiowe, mam nadzieje że poskutkuje i nie skończy sie to dla nich źle.
Dzięki za zainteresowanie.

Jaca16
14-12-2012, 10:52
Znam osoby ktore nie przeprowadzaja zimowania a ich anolisy normalnie sie rozmnazaja.Ja nie zimowalem i niedawno doszlo do kopulacji moich anolisow.Tak samo bylo u mojego kumpla.

42d3e78f26a4b20d412==