PDA

Zobacz pełną wersję : Komplet witamin HILTON'a (dla psów) dla agamy bł?



Kosmo
14-12-2012, 09:09
W opisie dodane jest, że preparat zawiera biotyne poprwiajaca gęstość i połysk włosów W sumie witaminy to witaminy.
Czy moge je stosować dla agamy błotnej?
Słyszałem, ze Can-vit można, więc chyba Hiltona też

Kosmo
14-12-2012, 09:14
Dodam, że nie ma tam wapnia Moze dodać startą sepie

MareQ
14-12-2012, 10:54
'W sumie witaminy to witaminy' Kosmo, niestety, nie można sie zgodzić z tym twierdzeniem. Maż mase różnych, prze różnych witamin... Jak chcesz mieć włochatego gada to i owszem, polecam :P ale jeżeli nie, to raczej ten preparat nic Ci (a w zasadzie agamie) nie pomoże. Takie jest moje zdanie ale nie daje sobie głowy uciąć, dlatego jak sie mylę to proszę mnie poprawić

James
14-12-2012, 12:01
Ja polecam Can-Vit (3:1 Ca:P) wg. mnie się sprawdza, wapno już jest w tym wysatrczy co 2 raz przy karmieniu świerszcza posypac tym i już. Kubek chyba 0,5kg 7,50zł W opisie kameleona te witaminy sa polecane.

dr Robert
14-12-2012, 14:59
Żadnych pokarmów dla psów i kotów nie należy stosować u gadów, a już na pewno u agamy błotnej, która nie jest gatunkiem "śmieciożernym". Pokarmy takie , ale w niewielkich ilościach dość dobrze tolerują np. niektóre scynki, ale nie agama. Owady, noworodki mysie, małe ryby. Mięso wołowe rzadko. Pokarmy dla ssaków mają za dużo tłuszczu, srdoków konserwujących i są zwykle przewitaminizowane (zawierają za dużo witaminy D, a często także innych). Są zbilansowane pod względem składników pokarmowych dla ssaków, a nie dla gadów. Pierwszy krok do chorób nerek i wątroby.

James
15-12-2012, 07:53
:| Więć jakie mam witaminy stosować ?
sprzedawca u ktorego kupiłema agame polecił mi te witaminy.

dr Robert
15-12-2012, 09:58
Wszelkie witaminy produkowane dla gadów lub ptaków, ale z witaminami nie należy przesadzać, powinny byc przede wszystkim z pokarmu. Najważniejsze jest i tak podawanie wapna.

42d3e78f26a4b20d412==