PDA

Zobacz pełną wersję : szukam dobrych rad



martini
14-12-2012, 13:05
Chcę już od jakiegoś czasu kupić sobie jakąś jaszczurkę...
Muszę to jeszcze dokładnie przemyśleć i szukam doświadczonych hodowców, którzy mogliby mi dać kilka wskazówek.
Przede wszystkim zastanawiam się,jaki gatunek byłby odpowiedni dla początkującej terrarystki... Myślę przede wszystkim o gekonach albo o kameleonie (ale one są dość drogie - ok. 800zł)
Na razie mam niezłe doświadczenie z żółwiem stepowym (mam go już ze 13lat), ale jak by nie było to nie to samo...
Jak trzeba się przygotować do hodowania jaszczurki?
Pomóżcie!

pepre
14-12-2012, 13:19
kameleon odpada na poczatek... polecam gekona lamparciego:)
podaje ceny w wwa za...
gek - 120zł
terrarium szklane 80x40x40 - 150zł
kabel grzewczy 30-40zł
oprawka do zarowki z kablami -10zł
oprawka z kablami do swietlowki 40zł
swietlowka uvb 18W 60cm, 60zł
no i dodatki według gusty i kreatywnosci;]

martini
14-12-2012, 13:29
A masz takiego gekona? Czytałam, że są aktywne w nocy. To znaczy, że w dzień cały czas śpią? Samiec czy samica? Jedzą tylko robale, czy zielsko też czasem? Pewnie lepiej nie wyjmować ich zbyt często z terrarium...
Bardzo szybko biegają? Bo boję się, że jak go czasem wyjme, ucieknie gdzies za szafe...

Double
14-12-2012, 14:08
o jeeejuuu jeeejuuuu www.gekonlamparci.kom.pl, http://www.gekonlamparci.com/, http://terrarium.com.pl/forum/list.php?f=20

figo
14-12-2012, 23:06
HEJ !!!
Polecam Ci bardzo hodowle gekona lamparciego jest on własnie dla początkującego hodowcy . Jednak przed kupnem gekona musisz wyposażyc terrarium . Dla jednego gekona wystarczy 60x40x30 (dł.szer.wys.) pamietaj aaby gekon miał dużo kryjówek oraz zawsze świeżą miseczke z wodą . Temperatura w terrarium powinna byc w dzień 27-32 stopnie C zaś w nocy 21-23 stoopnie C . Terrarium mozesz ogrzać kablem grzewczym , którego ułozysz sobie pod podłozem ( najlepiej aby podłoze było zwirkiem , włóknem kokosowym lub torfem pamietaj aby nigdy piaskiem ) Gekon ma aktywność nocna a więc jak wyłączysz żarówke to powinien jush zacząć wychodzić z kryjówek na polowania . Gekon zjada głownie swierszcze , ale takze karaxczany , szarancze . Młody gekon zjada gdzieś tak 3-4 śwoierszcze dziennie natomiast dorosły odobnik zjada coraz to mniej . Gekona mozesz przyzwyczaić do twojej obecności . Wystaw reke i poczekaj jak sam przyjdzie ( nie bierz go na siłe !)
nie wyciagaj gekon zbyt często , jednak 2-3 minutowe branie gekona niczym nie zaszkodzi . Gdy będziesz miała juz gekona na ręce bądź ostrozna bo moze Ci uciec , one tylko czekają żeby ktos je wyjał z terra a potem uciekają ...

Jeżeli poszukujesz więcej informacji do zgłoś sie do mnie mój numer gg : 3680131
mój e-mail : pawel_robak@interia.pl
Chetnie udziele ci kilka rad i informacji ... Pozrawiam PAweł

KODZAK
15-12-2012, 06:11
możesz też zastanowić się nad anolisem zielonym (anolis carolinensis) jest to jaszczurka dzienna i jest dosyć tania w sklepie ok70zł a od ludzi z forum ok 40-50zł

koleś
15-12-2012, 06:39
a ja polecam również Paroedura pictus, jest to mały gekonik o nocnym trybie życia, jest łatwy w hodowli i nawet dość ładnie ubarwiony oraz, co ważne jest tani (jak dobrze poszukać to młodziutkie za 20 zł)

KODZAK
15-12-2012, 13:53
u koleś to trzeba naprawde dobrze szukać bo z tego co widziałem w sklepie to są po 120 :)

koksik
15-12-2012, 16:25
najlepiej aby podłoze było zwirkiem , włóknem kokosowym lub torfem - torf jak przeschnie pyli i nie moze byc stosowany jako podloze, co do wlokna kokosowego tez nie radze, bo gek tez go moze wszamac, polecam duzy zwirek lub chip kokosowy.

patrik
28-12-2012, 07:39
jak żyje niewidziałem jeszcze kameleona za 800zł a pop drugie kameleony są trudne jak na początkujacego hodowce (chyba ze sie oczytałeś i masz sporo kasy aby załatwić wszystkie potrzebne i mniej potrzebne zeczy do terrarium)ja na początek polecał bym gekona kika lub lamparciego,je z powodzeniem i bez wiekszych kosztów mozesz hodować :)

42d3e78f26a4b20d412==