PDA

Zobacz pełną wersję : Zlamany ogonek ???? Prosze o pomoc



Spellcaster
24-12-2012, 14:21
Czy czesto zdaza sie ze agamy blotne lamia sobie ogony ?? Wlasnie zauwazylem u mojej agamki dziwne "skrzywienie" okolo 1,5 cm od podstawy ogona. Wyglda to jak zlamanie lub przestawienie ktoregos z kregów . Nie ma w tym miejscu zadnych urazow zewnetrznych . Czy takie zlamania sa grozne ?? Jutro wybieram sie do weta , niech zrobi rentgen . Pomozcie bo bardzo mnie to martwi .

rabit
25-12-2012, 00:10
Moze niejest zlamany tylko twoja ab ma krzywice. Dawaj jej witaMINY I NASWIETLAJ kfarcówka.

Spellcaster
25-12-2012, 02:11
rabit napisał(a):
> Dawaj
> witaMINY I NASWIETLAJ kfarcówka.

Prosze cie jak masz udzielac takich rad to lepiej nic nie mów bo mi rce opadaja.

rabit
25-12-2012, 02:38
Spellcaster napisał(a):
> Prosze cie jak masz udzielac takich rad to lepiej nic nie mów
> bo mi rce opadaja.
Dlaczego przeciez jak jej witamin niedajesz to mozem miec krzywice.

Spellcaster
25-12-2012, 02:47
Ok , dostaje preparaty zawierajce witaminy , wapn i inne mineraly potrzebne do prawidlowego rozwoju gadów miesozernych . Stosuje urozmaicona diete . Naswietlam swietlówka Repti Glo 5.0 Masz jeszcze jakies inne rady bo twoja krzywice wykluczam ??

Spellcaster
25-12-2012, 02:50
Ok , dostaje preparaty zawierajce witaminy , wapn i inne mineraly potrzebne do prawidlowego rozwoju gadów miesozernych . Stosuje urozmaicona diete . Naswietlam swietlówka Repti Glo 5.0 Zreszta krzywica nie uwidacznia sie w ciagu kilku minut , jest to dlugotrwaly proces . Masz jeszcze jakies inne rady bo twoja krzywice wykluczam ??
Zreszta niewazne, zaraz ide do weta wiec sie wszystko wyjasni , a przynajmniej mam tak nadzieje.

Jarek Zajączkowski
25-12-2012, 03:10
Jeśli możesz umieścić fotografię ogona wiele by to pomogło. Złamany ogon jest często bezwładny a przy omacywaniu można wyczuć trzeszczenia ocierających się odłamów kostnych. RTG konieczne. Niestety krzywicy nie można wykluczyć.... Pierwsze jej objawy to właśnie nierównomierny wzrost kręgów ogonowych od nasady ogona w dół. Jeśli stosowałeś preparaty min-wit ze sklepu zoo..... mogą niestety nie działać jak należy.

Spellcaster
25-12-2012, 03:22
Zdjecia niestety nie dam rady umiescic bo nie mam aparatu . Ostatnio stosowalem preparat "Reptimineral C " niemieckiej firmy "Sera". Czy to mozliwe zeby krzywica uwidocznila sie tak w cigu kilku minut ??? Zreszt nie widze podstaw do tego . Tez mysle ze najpierw nalezy zrobic rentgen bo nie ma co spekulowac , wtedy bedzie wszystko jasne . Agamka jest u mnie od okolo miesica . Mozliwe ze wczesniej nie miala zapewnionej odpowiedniej opieki , co jednak tez jest malo prawdopodobne.

Spellcaster
26-12-2012, 06:51
Ogon na szczscie nie byl zlamany . Byl jedynie zwichniety. Zostal nastawiony i usztywniony . Teraz agamka musi sie meczyc przez miesiac z ogonem oklejonym plastrem i usztywnionym deseczka ale wszystko bedzie ok .

42d3e78f26a4b20d412==