PDA

Zobacz pełną wersję : gekon murowy-karmienie



mateotychy
27-12-2012, 07:35
cześć mam pytanko związane z g. murowym jak często karmić go karmić ??

rdza
27-12-2012, 07:45
To na pewno zalezy po pierwsze od jego wieku, a po drugie od "charakteru". Moj jada srednio jednego dziennie, czasem ma ochote na dwa dziennie (ale z przerwą między jednym a drugim świerszczem), czasem nie zje dzień lub dwa pod rząd. Zatem wnioskuję, że karmić można go codziennie, a on sam juz zdecyduje ile z tego, co mu dasz zje. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Ale zaraz pewno odezwą się "eksperci" w tych sprawach ;)
W ogóle jak je to nie wybrzydza. Rzuca się ochoczo na świerszcza i gania za nim po całym terra. Potem trawi do góry nogami :)

Desmond
27-12-2012, 13:40
Mialem kiedys te gekoniki trzymalem z lampartami o dziwo nie widzialem aby byly glodne zawsze jakos wybrzydzaly a do tego strasznie szybko zlozyly jaja i mialem mlode... Jak u was wyglada ich hodowla ?

rdza
28-12-2012, 01:00
no wlasnie ja mam od niedlugiego czasu stosunkowo mlodego gekonka murowego i nie powiem, zeby wybrzydzal. Ale jest na razie sam jeden i nie znam jeszcze płci. a że sie nie rozmnaża przez podział lub pączkowanie :) wiec nie wiem jak to z tym by było.

James
28-12-2012, 04:23
one nie wybrzydzaley tylko jedzą w nocy ja nigdy nie zaobserwowałęm jak jadły a zawsze te 2 swierszcze co 2 dni u geka ok. 10cm znikały.

rdza
28-12-2012, 07:16
Mój je na moich oczach od razu jak swierszcze pojawią się w terra. Nawet nie daje im sie rozejrzec. Podejrzewam, ze jakby jakis swerszcz wpadl do niego w dzien, to tak samo by zareagowal.

James
28-12-2012, 09:05
Świerszcze były wzucane w dzień i o roznych porach ale on sobie wtedy spał albo cził w norce. dopiero w nocy wstawał i zjadał

Aron
04-01-2013, 00:34
nawet jesli daje mu za duzego swierszcza to i tak zjada conajmniej 1 dziennie[nocnie] na moich oczach

42d3e78f26a4b20d412==