PDA

Zobacz pełną wersję : co można dawać agamie?



frampi
31-12-2012, 15:25
Mam agame od malego (tj od pazdziernika). Karmie ja najczesciej swierszczami maczniakami i nacia pietruszki. Co jeszcze moge dawac zeby nie zaszkodzilo? Np sa rozne szkoly co do kapustnych i roslin wogole jak ktos ma jakies rady nie tylko o karmieniu bede wdzieczny.

JA_cek
01-01-2013, 02:20
Po pierwsze jaka to Agama. Jezeli piszesz o brodatej to :
karmienie sama nacia pietruszki nie jest wskazane poniewaz piteruszka zawiera sporo kwasu szczawiowego co powoduje obnizenie zdolnosci przyswajania wapna.
podawaj cykorie, marchewke, kwalki owocow jak jablko, kiwi inne wazywa i owoce wazne zeby pokarm byl urozmaicony, koniecznie podawaj do pokarmu preparaty witaminowo wapniowe. Niezbedne jest tez nazwietlanie UVB !!!. Z maczniakami to ostroznie, wiem ze agamki za nimi przepadaja ale maczniaki nie stanowia zbyt wartosciowego pokarmu, powiniennes zaczac podawac mysie noworodki 1 na 1-2 tygodnie, mozna tez podawac karaczany. Udzial pokarmu zwierzecego powinien stanowic przynajmniej 50% w diecie. NA PRZYSZLOSC TO WSZYSTKO ZNAJDUJE SIE W OPISIE.

Gadman
01-01-2013, 06:34
NIE DAWAJ ZA CZESTO MACZNIAKA BO SA ZAJEBISCIE TŁUSTE I ZA DUZO MOZE ZASZKODZIC AGAMIE. DAWAJ CYKORIE,i owoce ale nie przesadzaj A NOWORODKI DAWAJ JEJ WTEDY GDY AGAMA BEDZIE MIAŁA PRZYNAJMNIEJ 30CM A SWIERZSZCZE ODPOWIEDNIEJ WIELKOESCI. DAWAJ WITAMINIKI I WŁACZAJ UVB przynajmniej 3 DNI na tydzien. I co wazne agamki brodate sa strasznie łakome na zarcie i dawaj jesli masz młodą to raz dzienie ale mało 3, 4 małe swierszcze
a witaminki raz lub 2 na tydzien.Pozdrawiam

frampi
01-01-2013, 13:30
Dzieki. Moja agama to agama brodata, jak by ktos mial jeszcze jakies rady to bardzo o nie prosze. Poniewaz moja przygoda z gadami zaczela sie niedawno wiec mam malo doswiadczenia, dlatego chetnie nawiaze kontakt mailowy z ludzmi, ktorzy maja wieksze pojecie i ewentualnie doradza czasem. Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==