PDA

Zobacz pełną wersję : pokarm dla agamy błotnej



muzzy
02-01-2013, 06:57
Może ktoś mi pomoże i powie co można dawać i co jest najlepsze dla Agam błotnych-jesli chodzi o pokarmy? I co najlepiej zrobic by miały piekne kolory?Co ile trzeba je karmic?
Za każdą podpowiedź dziekuję!

firia
02-01-2013, 09:41
Najczesciej agamy karmi sie swierszczami, macznikami i drewnojadami (te zadko bo maja bardzo twardy pancerzyk chitynowy i sa ciezkostrawne), karaczanami itp. Mozna tez dawac od czasu do czasu noworodki mysie i rybki. Pokarm musi byc jak najbardziej urozmaicony. Podrosniete agamy chetnie jedza tez pokrojone owoce i warzywa (chociaz moje w sumie nie chca tego tknac ;/). Co kilka dni trzeba wzbogacac pokarm o preparaty witaminowe i wapn. Konieczne jest promieniowanie UV (UVB potrzebne do przyswajania wapnia z pokarmu a UVA korzystnie wplywa na samopoczucie i wyglad zwierzat). Mlode agamy trzeba karmic codziennie bo bardzo szybko rosna, dorosle karmie 2-3 razy w tygodniu

James
02-01-2013, 09:43
Nic ując ale moze ocś dodam moja agama tez bez problemów zjada mieśo drobiowe i inne z owocami też nieam oporów. Ale młode agamki tego nietkną :D choć warto sprobować, dorosłe sa bardziej pewne siebie ;)

firia
02-01-2013, 09:46
Zapomnialam: latem moje agamki chetnie jedza slimaki wstezyki (skorupa jest dobrym zrodlem wapnia :)) oraz dzdzownice, ktore przed podaniem trzeba przetrzymac bez ziemi, zeby przeczyscily sie z wlasnych odchodow ;)

muzzy
02-01-2013, 13:36
Dzięki za porady!
Mam nadzieje ze moje będą sie dobrze trzymały!

muzzy
02-01-2013, 14:07
Aha!
Mam jeszcze jedno pytanie!Ile kosztuje młoda mała agama błotna?Tak mniej więcej!
I ile moze kosztować parka dorosłych agam?Dziekuje za odpowiedzi!

kamil
03-01-2013, 02:41
mloda kosztuje od 100 zł (te z ferm) do powiedzmy 160 (biofil) one sa z krajowej hodowli to sa ceny mlodych ~!
starsze kosztuje wiecej cos kolo 300 zł moze wiecej

James
03-01-2013, 11:16
Starsze jest bardzo trudno dostac z hodowli mozna ew. kupic w sklepie za b. wyskoką cenę. Ja widziałęm kiedyś samca błotnej ok. 70cm za 640 albo 620 niepamietam dokąłdnie ale to abdrzo duzo za taa cenen mozna miec 6 młodych

42d3e78f26a4b20d412==