PDA

Zobacz pełną wersję : kameleon



_ogor_
02-01-2013, 06:12
moj kameleom sie dziwnie zachowuje schodzi na ziemię i kopie dól niewiem co mam robic

MataManX
02-01-2013, 06:19
całkiem możliwe że jest to samica chcąca złoźyć jajka

hatiras
02-01-2013, 06:39
Hey!
Z Twojego profilu wynika, że masz samca. W tej sytuacji składanie jaj odpada. A może rzeczywiście masz samicę? Upewnij się. Moim zdaniem powodem może byc jednak skrajny stres zwierzęcia. Spokojny, oswojony z terrarium kameleon rzadko stara się z niego wydostać chyba, że coś go do tego sprowokowało. Należy pamiętać, że kameleony nie sa jaszczurkami nadającymi się na typowe zwierzę domowe. Jestem przeciwny braniu ich na ręce. Jeżeli ktoś mówi, że jego kameleon jest oswojony i nie stresuje się tego rodzaju kontaktem z człowiekiem ma poważnie ograniczoną wyobrażnię. Kameleony boją sie dosłownie wszystkiego! Z wielu obserwacji czołowych amerykańskich i niemieckich hodowców kameleonów wynika, że nie narażane na stres żyją znacznie dłużej od tych np. branych na ręce!
Możesz wykonac łatwe doświadczenie. Weż jaszczurkę, pochodz z nią trochę i nastepnie wpuśc do terra. Jeżeli usiądziesz w miejscu w którym Cię nie będzie widział, zobaczysz w jaki sposób zareaguje. Jestem przekonany, że będzie próbował się z niego wydostać...
Może też miec zbyt ciepło w zbiorniku.
Proponuję zbadac temperaturę w kilku miejscach w terrarium, upewnić się czy zwierzę nie jest straszone przez np. kota, czy nie stoi w zbyt ruchliwym miejscu i oczywiście zaprzestać brania na ręce (wyjatkowa sytuacja: sprzatanie terrarium).
Pozdrawiam,hatiras

hatiras
02-01-2013, 06:41
ps. jestes pewien, że Twój kameleon ma zapewnioną odpowiednią wentylację w terrarium?
hatiras

42d3e78f26a4b20d412==