PDA

Zobacz pełną wersję : Dzbanecznik w terra kameleona?



Bricky
06-01-2013, 16:30
Szykuję terra dla kameleona jemeńskiego i zastanawim się czy nie będzie problemów jeżeli jako wystrój umieszczę w terra dzbanecznika (roślina mięsożerna z pułapkami na owady). Pomysł powstał gdy dowiedzialem się, że dzbanecznik potrzebuje większej wilgotności niż zwykłe domowe rośliny, a w szklanym terrarium można mu to zapewnić. Kameleony jemeńskie też lubią 40-50% wilgotności. Problem może się pojawić gdy mały łazik (kamek) wejdzie do pułapki dzbanecznika albo napije się płynu z dzbanka. Jak myślicie?

dr Robert
06-01-2013, 17:30
Nie wiem czy kameleonowi zaszkodzi płyn z dzbanka, ale nie ryzykowałbym. Na pewno jednak te dwa gatunki się wykluczają. Kameleon jemeński wymaga prawie półsuchego, dobrze wentylowanego terrarium natomiast dzbanecznik raczej czegoś w rodzaju tropikalnego lasu deszczowego (80-90% wilgotności).

RMXUS
07-01-2013, 02:38
dzbanecznik potrzebuje prawie 100 wilgotnosci wtedy bardzoi dobrze rosnie zreszta podejrzewam ze 1 lub 2 wejscie kameleona i zniszczy dzbanecznika raczej odpada ja mam 4 dzban. kazdy inny gat. nie nie nie ma senu lepiej sztuczne bluszcze

dr Robert
07-01-2013, 05:11
Sztuczne rośliny uważam za mało gustowne. Ale co kto lubi jego sprawa. Trzymając jemeńskie w dużym terra można dobrać rośliny. Ja miałem radermachery, duży fikus Benjamina, jukka, a między nimi śmigała para kameleonów (terra 90x45x150 cm).

Bricky
07-01-2013, 12:56
Dzięki za opinie, chyba zrezygnuję jednak z dzbanecznika, ale za to napiszcie jakie jeszcze rośliny proponujecie do takiego terra z jemenami (odpowiednio grube gałązki, pokrój drzewka, duże liście umożliwiające spijanie kamkom z nich wody no i wielkość nie przekraczającą 40-50 cm)

42d3e78f26a4b20d412==