PDA

Zobacz pełną wersję : .::Muszki owocówki jak pokarm ??::.



Matmike
08-01-2013, 07:53
Witam !!
Mam zamiar hodować gekkony pigmejskie !! To bardzo mały gekkon i mówi się ,że karmi się je muszkami owocówkami !! Czy to te same muszki które latają latem nad owocami czy jakiś inny większy gatunek ?? Jeśli to ten gatunek co latem lata nad owocami to jak się go podaje ?? One w końcy latają , a więc jak taka jaszczurka złapie taką muszkę !! Może wyrywa im się skrzydła !! No coż jeśli to jakiś inny gatunek którego nie można złapać to gdzie takie muszki można kupić i po ile ??

Pozdrawiam !!!!!!!!

Michał Solarz .::Mike::.

rdza
08-01-2013, 13:20
Właśnie, ja też chcę wiedzieć. Jeśli to te muszki owocówki, co można spotkać nad niezjedzonym jabłkiem, to chyba nie należą do zbyt szybkich i chyba gekon dałby sobie z nimi radę. Ale też się przyłączam do pytania.

snaak
08-01-2013, 13:55
hodowle musisz sam zaczac albo od kogos pozyczy kilka sztuk: ) sa to te same muszki ktore lataja nad owocami o tej prze roku moze byc ciezko! czasami mozna je spotkac np w skladach owocow.musza to byc miejsc gdzie caly czas znajduja sie owoce i jest cieplo gdyz w takich warunkach ten owad moze przetrwac. hodowla jest b latwa wystarczy do plastykowej butlki wrzucic pokrojone jablka poczekac az zleca sie tam muszki gorna czesc wczesniej odcieta zakryc woreczkiem i zostawic. muszki sie beda mnozyc ! lapie sie w taki sposob- bierzesz siateczke i robisz taki baloni na gornej czesi butelki z hodowla ; gasisz swiatlo w pokoju i zaplasz latarke a muszki przylatuja do swiatla!!. kiedy do tego baloniku naleci kilka muszek zawiazujesz go i wkladasz na chwilke do lodowki aby muskzi byly sniete przez pewien czas i wtedy mozesz je wyjac pensta i sa twoje: )

Grochu
09-01-2013, 05:23
w sklepie zoologicznym można dostać muszki genetycznie zmienione - neiloty.
jest to lepsze rozwiązanie, bo nie uciekną, a jaszczurce łątwiej je będzie złapać

Black
10-01-2013, 10:41
http://terrarium.com.pl/zywienie/hodowlekarmowe.php?id=muszkaowocowa
Wszystko jest napisane. Mozna tez kupic w biofilu.

42d3e78f26a4b20d412==