PDA

Zobacz pełną wersję : mloda agama brodata - karmienie



skajek
16-01-2013, 02:10
Witam
Mam pytanie mam dwie agamki 10 i 14 cm . Maja dosc spore terra Narazie przedzielone czyli ma teraz 90*60*70 OSB.
I tu pytanie czy wiecie jak karmic agamki zeby im swierszcze nie zwiewaly, bo widze ze moje sie musza dosc nameczyc zeby je zlapac , a ja nie mam mozliwosci sprawdzac czy aby na pewno zjadly cos tam .. Czasami podaje lekko zgniecionego swierszcza (zjadaja) ale nie wiem czy jesli bym tak kilka podal to je znajda ... Wydaje mi sie ze zauwazaja je dopiero po ruchu .
Pozdrawiam
Marcin

Digital
16-01-2013, 06:41
Ja swojej agamce wpuszczam 1albo 2 świerszcze na raz do terrarium i a ona sobie je sama znajduje
Jak sie jakis świerszcz schowa to po jakims czasie i tak wyjdzie
Pozdrawiam

Black
16-01-2013, 06:43
Mozesz swierszcze lekko przycmic wkladajac je do lodowki na 5min. Sa wtedy malo ruchliwe i ospale. Mozesz tez podac swierszcze w miseczce ale takiej zeby agamka jak wpadnei mgla wyjsc. No i jezcze mozesz podawac z reki, ewentualnie z pencety ale uwarzaj jesli agama sie rzuca na pincete zeby pyska se nie uszkodzila!

Grochu
16-01-2013, 12:24
przy karmieniu "z ręki" najlepie trzymać świerszcze pencetą za tylne odnóża

jw
22-01-2013, 11:18
Najprostsza metoda to: świerszcze przeznaczone do skarmienia wpakować do pojemniczka z przykrywką i zrobić im "Sheykera" czyli pare razy potrząsnąć tak jak barmani podczas mieszania napoi - gwarantuję, że po tym zabiegu agamki spokojnie poradza sobie z nimi. Staraj się wypuszczać swierszcze na płaskiej części podłoża (piasek?) aby świerszcze nie mogły się chować, a agamki je dobrze widziały. Swoją drogą takie polowanie z małą przebieżką to dla agam samo zdrowie.

42d3e78f26a4b20d412==