PDA

Zobacz pełną wersję : Agama brodata



KODZAK
03-02-2013, 04:18
W OPISIE JEST NAPISANE ZE UVB NIE JEST KONIECZNE, CZY KTOS Z WAS NIE UŻYWA UVB

KODZAK
03-02-2013, 04:21
DOKŁADNIEJ CHODZI MI O TEN TEKST "Niektórzy autorzy i hodowcy zalecają naświetlanie agam sztucznym ultrafioletem w postaci lamp np. Repti -glo. Niektórzy natomiast nie stosują takich naświetlań i ich agamy tez rozwijają się dobrze. Jeżeli zachowamy prawidłowe dawkowanie preparatów witaminowo mineralnych żadne problemy metaboliczne nie będą grozić naszym jaszczurką." CO O TYM SĄDZICIE

Blue
03-02-2013, 04:31
Moim zdaniem to totalna bzdura i wprowadzanie uzytkownikow w blad!!!Agamy b. pochodza z mocno naslonecznionych obszarow.I niewyobrażam sobie praktycznie terra brodacze bez swietlowki uv...A pozatym np w opisie legwana zielonego jest uwzgledniona koniecznosc naswietlania iguanki promieniami uv (co jest oczywiscie prawda i jest bardzo wazne), czyli z tego wynika ze gady tropikalne mja wieksze zapotrzebowanie na uv niz stepowe...A jezeli komus udalo sie utrzymywac w dobrej kondyzcji brodacze bez naswietlania uv to sa to sporadyczne przypadki.A zwierzeta nie sa do eksperymetow. Dlatego jezeli decydujemy sie na kupno tego typu zwierzaka to nalezy mu zapewnic odpowienie warunki a nie ''eksperymetowac''

Gadman
03-02-2013, 06:55
NIe odsc ze trzeba Agamke naswietlac UVB to jeszcze witaminki (witamina D3) bo bez witamin nie da rady

kamil
03-02-2013, 09:03
lepiej nie eksperymentowac i wydac te 80 zl na swietlowke a potem uniknac problemow

Pavlo
03-02-2013, 10:10
napewno chodziło o dorosłe osobniki które juz tak gwałtownie nierosna
i wystarczy im podawanie witamin a w lecie kompiele słoneczne

Blue
03-02-2013, 10:20
Jeżeli tak jest to powinno to byc uwzględnione w opisie!!! A też można by podebatowac o koniecznosci uv dla doroslych agam....

KODZAK
03-02-2013, 10:42
ludzie nie chodzi mi o eksperymentowanie tylko ciekaw byłem czy są tacy co nie mają uvb i jak sie ich agamki chowaja
pozdrawiam

Blue
03-02-2013, 10:46
Kodzak nikt nie ma do Ciebie pretesji i nie chodiz o eksperymetowanie w twoim przypdaku tylko chodzi o wiadomosci zawarte w opisie

KORSAKOW
03-02-2013, 10:52
nie wiem jak jest z agamami ale podawianie d3 w pokarmie np legwanom zielonym może być nawet szkodliwe, czytałem na ten temat artykuł, w którym opisane jest że przetworzona d3 może powodować wchłanianie do organizmu za dużych dawek wapnia, co powoduje osadzanie się go w tkanakch w któych osadzać się niepownien (np serce, nerki), witamina d3 powinna być produkowana przez zwierzaka dzięki promienom słonecznym (względnie świetlówkowym)

Gadman
03-02-2013, 11:05
UVB jest tez potrzebne zeby witamina D3 sie przyjeła inaczej nie bedzie działac .Ja moim zwierzaczkom daje witamine D3 i naswietlam je UVB tak z 1 godz dzienie i maja sie dobrze.Pozdrawiam



Kiedy wszystko idzie źle pamiętaj ,że moze być jeszcze gorzej.

Pavlo
03-02-2013, 11:21
Wiadomo ze lepiej zeby było ale tak jak pisałem u dorosłych agam niejest to juz taki mus ja przy modych

42d3e78f26a4b20d412==