PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczne zamganie ultradźwiękami



Stat
05-02-2013, 08:19
Automatyczne zamganie ultradźwiękami: fajnie to brzmi, ale czy w moim małym(40x40x60) terrarium sprzęrzone z włącznikiem czasowym zastąpi konieczność zraszania podłoża. W terrarium mieszka kamyk jemeński

Stat
05-02-2013, 08:21
Lepsze jest automatyczne zraszanie czy zamglanie?

dr Robert
05-02-2013, 10:31
Nie zastąpi, raczej nastąpi podduszenie kameleona. To nie jest zwierzę z deszczowego lasu tropikalnego ! Kameleon jemeński nie powinien mieć zbyt wysokiej wilgotności, wystarcza zraszanie roślin i ścian z których może spijać wodę.

Stat
06-02-2013, 09:49
A jak często trzeba zraszać?

Grochu
06-02-2013, 10:34
dżizys... przeczytaj opis - dowiesz się, jaka powinna być wuilgotność.
montujesz higrometr w terrarium i spryskujesz tak częśto, że y pokazywal cały czas mniej więcej zalecaną wartość.
tyle

dr Robert
06-02-2013, 14:43
W przypadku kameleona jemeńskiego ważna jest nie tyle wilgotność, co ryzyko odwodnienia. Spryskiwany powinien być co najmniej raz dziennie, młody nawet 2-3 razy. Terrarium z bardzo dużą powierzchnią wentylacji (trzeba robić samemu, w sklepach takich nie ma) i pryskać tak, aby woda nie padała na kameleona, a szczególnie na oczy ! Raz w tygodniu dodatkowe pojenie z zakraplacza - o ile kamyk ma na to ochotę, zalecam cierpliwość, ale większość kameleonów uczy się tego - nigdy z kameleonem nic na siłę ! Większość schorzeń kameleonów wynika z odwodnienia organizmu i niedostatecznej wentylacji, potem jest już za późno !

Stat
07-02-2013, 14:53
Czytałem o tym, że trzeba dużej powieszchni wentylacyjnej, ale myślałem, że w książkach przesadzają, bo gość w sklepie radził takie z małą kratką na dole z przodu i 2 małą na górze z tyłu. Zamierzam hodować jesdnego samca Kameleona Jemeńskiego w terrarium 40x40x60 z jedną żarówką wolframową i jedną świetlówką UV, spryskiwać raz dziennie, rano, dawać max. 5 świerszczy dziennie. Czy wszystko to co napisałem wystarczy do hodowli tego Kameleona?

42d3e78f26a4b20d412==