PDA

Zobacz pełną wersję : Anolisy-Zmiana Ubarwienia



MinuS
22-02-2013, 10:42
tak jak w temacie moje anolisy a mam parkę w terrarium są prawie cały czas brązowe , już myślałem że to mozę od tła terrarium no to zrobiłem im zieloną ściankę mają dużo roślin i dalej jest to samo a gdy tylko wezmę je na ręce odrazu robią się zielone jak to wyłumaczyć??Aha temp w terrarium jest dobra 26-29 stopni

Jaca16
22-02-2013, 12:31
jak ja kupilem moje anolisy w pazdierniku to przez pierwsz 3 miesiace byly caly czas brazowe.Teraz natomiast wszystkie cztery sa zielone tak jak z opisu na terrarium.com.One sa poprostu zestresowane nowym otoczeniem.Jesli jedza i nie siedza w jednym miejscu to wszystko jest ok.

MareQ
22-02-2013, 12:35
ubarwienie anolisa zależy od jego nastroju i temperatury panującej w terrarium (tak przynajmniej wyczytałem w opisie gatunku)

MinuS
22-02-2013, 13:40
no tak opis gatunku hehe temperature mają dobrą :) nie wiem jak z ich nastrojem ale to dziwne bo w terra są brązowe ale jedza i łaża po terra, a jak wezme je na ręce to sa odrazu ładne zieloniutkie i to mnie trochę dziwi :) cczyzby im było nie wygodnie w terra ??

Moniaxxx
22-02-2013, 14:04
to rzeczywiscie dziwne.Anolisy sa brazowe gdy sa zestresowane lub cos im dolega.Ale dlaczego na rece robia sie zielone...?Proponuje jeszcze raz wejsc na opis i sprawdzic czy twoje terra jest rzeczywiscie dobrze urzadzone,moze jednak cos jest nie tak:zla wilgotnosc,podloze...nie wiem,trudno powiedziec.Mam nadzieje,ze wszystko bedzie ok. a twoje anolisy nabiora wreszcie zielonego kolorku.Pozdrowienia

MareQ
23-02-2013, 01:07
ile masz tych anolisow i jakie duże terra? Może im tam poprostu ciasno jest...

mark0wy
23-02-2013, 02:47
Z ubarwieniem bardzo roznie bywa.
Moje anole zawsze sa zielone podczas snu oraz tak jak pisal ktos wyzej gdy mam je na rekach, choc bardzo dlugo juz ich nie wyjmowalem, bo nie ma potrzeby.
Podczas okresu godowego (ktory trwa) moj samiec jest zielony praktycznie caly czas, samice sa zielone tylko gdy siedza na duchy lisciach monstrery, zwykle dominujaca samica jest bezowa, a ta druga brazowa.

Mysle ze im wiecej zielonej roslinnosci tym wieksza szansa na zdrowe, zielone kolory, oczywiscie przy spelnieniu innych wymagan.

Wesolych Swiat
Mark0wy

MinuS
23-02-2013, 03:53
mam parkę anolisów sa jeszcze młodziutkie i malutkie :) a terra mam narazie 30x30x40 ale to jest na jakieś 3 miesiące dopóki nie podrosną a roślinności mają dużo wilgotność też jest dobra dostają jeść mają cieplutko nie wiem co z nimi nei tak no ale poczekam z miesiąc bo mam je od niedawna :)

42d3e78f26a4b20d412==