PDA

Zobacz pełną wersję : lamparcie+gruboogonowe



Moniaxxx
25-02-2013, 09:37
jak myslicie czy mozna je trzymac razem?Slyszlam,ze tak,ale czy to prawda?

MareQ
25-02-2013, 09:44
a ja słyszałem, i czytałem, co innego:

'Uwagi

Jest to jaszczurka o instynktach terytorialnych i nie powinno się w jednym terrarium utrzymywać dwóch dorosłych samców, a nawet gdy w terrarium jest młodszy niedojrzały samiec to dominujący osobnik będzie mu dość skutecznie utrudniać życie w miarę jego dorastania tak ze lepiej zawczasu oddzielić młodego konkurenta by uchronić go przed atakami dominanta. Z podobnych względów nie powinno się trzymać w terrarium z gekonami lamparcimi innych gatunków gekonów o podobnych wymaganiach (np. gekon scynkowy (Teraroscincus scincus Schlegel, 1858)) lub innych jaszczurek.'

A ponadto:

Lamparci:
'Wilgotność
Powinna się utrzymywać na poziomie około 40%. Może nieznacznie rosnąć w nocy dzięki delikatnemu spryskiwaniu terrarium (naśladujemy naturalny wieczorny pustynny opar).'

Gruboogonowy:
'Wilgotność
W porze suchej w dzień około 50%, w deszczowej 70-80%. W porze suchej w nocy 75%, w deszczowej 95%.'

I dalej uważasz że pasują do siebie te dwa gatunki?

Mantis
25-02-2013, 11:02
Lamparci słynie z tego że nie hoduje się go z innymi jaszczurkami albo gekami

Moniaxxx
26-02-2013, 00:35
MareQ a slyszales cos takiego jak terrarium wielogatunkowe?

MareQ
26-02-2013, 04:19
ta.. to spróbuj mieszkać w pokoju z małpą... Przecież ma podobne wymagania do człowieka :| Skoro wiesz lepiej, to po co zadajesz takie pytania na forum? Zresztą każdy Ci powie że to beznadziejny pomysł. Mantis tak samo uważa, mam nadzieje że jeszcze ktoś sie znajdzie, kto by poparł ta teorie.

Zresztą powiedz mi jak w jednym terrarium chcesz pogodzić sprawe tej wilgotności? Jeżeli to zrobisz to wielki ukłon w Twoją strone.

Grochu
26-02-2013, 04:49
lampart nadaje się do hodowli tylko z innymi lampartami (-:
i na dodatek jeśli to samiec, to możemy go łączyć tylko z SAMICAMI geka lampraciego.
dwie samice będa sie tolerować, chociaż jak we wszystkim, i tu sa wyjątki

Moniaxxx
26-02-2013, 07:35
Umiesz czytac? Napisalam JAK MYSLICIE ? A ty od razu porownujesz do malpy i jestes wielce oburzony.Skoro pytam to chyba znaczy,ze nie wiem czy to prawda,tak po prostu slyszalam i tyle. Wstarczy powiedziec,ze jest to beznadziejny pomysl i zrozumie.Po co od razu takie porownania?

42d3e78f26a4b20d412==