PDA

Zobacz pełną wersję : Iguany na obiad!



PMajdan
25-02-2013, 10:22
Jak podala wlasnie jedna ze stacji telewizyjnych: "W Nikaragui iguany sa hodowane na rodzinne talerze" - pokazali fotki jak zabijaja i robia zarcie z tych zwierzat!!! Nie wyobrazam sobie tego.

kubus
25-02-2013, 12:36
a słyszałes jak sprowadzaja je do polski w skrzyniach pozawijane w gazety

gekon13
25-02-2013, 13:12
raz widzialem jak tubylcy je łapia i zabijaja:((((nie wyobrazam sobie jak można zabic takie piekne zwierze

AGAM
25-02-2013, 13:15
Tez sobie nie wyobrażam... coć jakby na to nie patrzeć świnie też sa pięne... a jekie inteligentne... Ci ludzie to robią żeby przezyć.... "My" nieświadomie zabijamy legwany w gorszy sposób napędzając czarny rynek....

koleś
25-02-2013, 13:38
dla nas są piękne, ale dla nich to zwykła codzienność i skład diety a może nawet smakołyk.To jest podobne do tego że Hindusi czczą krowy i za uderzenie krowy, albo nie przepuszczenie jej na drodze można być surowo ukaranym. a u nas, cóż krowa to tylko pyszny hamburger i podstawa tak pysznego kakaa. Wydaje nam się głupie że oni mogą traktować w taki honorowy sposób zwykłą krowe !!!!
To tak samo tamci tubylcy mogą nas uważać za nienormalnych że trzymamy legwany w terrariach i zamiast je zjeść to jeszcze kArmimy i pielęgnujemy.

PMajdan
26-02-2013, 01:51
Ale to tak samo zupelnie jak z Bydlem w Indiach - swite krowy - nietykalne! A jak taki mieszkaniec Indi patrz na to co sie dzieje za zachodzie to tez mu oko bieleje! Podobnie mamy my ze zwierzetami egzotycznymi.

Dragonsong
28-02-2013, 12:12
Agamy błotne również są przysmakiem. Mogę jeszcze zrozumieć zjadanie tych zwierząt (ale nie dręczenie ich przedtem - oglądałam taki program w którym legom łamano nogi żeby nie zwiały) gorzej jak niechcący dostałam się na stronę gdzie były buty z kołnierzastych, błotnych brodatych i wielu innych jaszczurek :/ - tego nie moge zrozumieć

gekon13
02-03-2013, 11:19
bo oni czczą krowy a my legwanów nie:)))zresztą krowy bym też chyba nie zabił

flipi
04-03-2013, 07:05
to ze jedza legwany to normalne duza jaszczurka dobre mięso mniam.....:)ale legwanki moga wyginac;(:(((((

42d3e78f26a4b20d412==