PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja hodowli



coolary
24-08-2011, 11:54
Siema!!

Rejestracja naszych zwierząt to jedno a rejestracja hodowli to drugie. Słyszałem że stawiane są bardzo wysokie wymagania terrarystą którzy chcą zarejestrować swoją hodowlę. Wiecie coś na ten temat ??

Fryta
24-08-2011, 14:38
o o takie informacje to i ja poproszę. Z tym się jeszcze nie spotkałem.

zielonyfrajer
24-08-2011, 14:54
niedawno wyslalam post o rejestracji i nikt nie odp. moze teraz ktos opowie mi czy zarejestrowal swoje zwierzaki i jakie mial z tym przygody?

Fryta
24-08-2011, 15:00
O rejestracji zwierząt jest już post nieco niżej. Tu chodzi o rejestrację hodowli.

zielonyfrajer
24-08-2011, 15:04
w tamtym nie ma tego, na co czekam... moze bedzie, wtedy poczytam.
A tematy są badź co bądź pokrewne...

Wiciu
24-08-2011, 15:56
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK OSOBNA REJESTRACJA HODOWLI REJESTRUJESZ GATUNKI I TO TYLKO CITES-OWE I PODAJESZ CEL: HODOWLA. NIC INNEGO NIE MA
POZDRAWIAM

Fryta
24-08-2011, 16:07
hmmmmmmm
moze się nie rozumiemy.

Przykład: masz psa - rejestrujesz psa. Masz kilka psów restrujesz te psy, ale możesz też (dodatkowo) zarejestrować hodowle psów (po spełnieniu specjalnych dość rygorystycznych warunków).
To samo podobno mozna (a moze należy?) zrobić jak chce sie zrejestrować hodowle zwierzat egzotycznych. Zgłaszasz to nie jako działalność gospodarczą tyko jako prowadzenie hodowli.

Tak mi sie wydaje. I jeżeli tak jest to na pewno nie wspomina o tym art 27E i zaden inny tej Ustawy, bo to "nie ta działka". Tu nie chodzi o hodowlę zwierzat objetych CITES (też moga, ale nie tylko te). Jak ktos ma przykładowo hodowlę pająków Avicularia sp. - 20 samic i 5 samców - to powinien mieć możliwość zarejestrowania tej hodowli mimo, iz nie jest to gatunek CITES. Chodzi o rejestracje faktu prowadzenia hodowli a nie samych zwierzat.

Arrow
25-08-2011, 00:20
nie podnos glosu ;)

pepre
25-08-2011, 07:31
fakt zarejestrowania takiej dzialalnosci, np. umozliwi wystawianie faktur gdy bedziemy chcieli cos sprzedac do sklepu co sie nam rozmnozylo. (chyba;)

Pająk
25-08-2011, 07:49
a czy ta cala rejestracja nie spowoduje ze wleza nam do domu i zabiora pajaczki bo powiedza ze jadowite??? :(((((

Fryta
25-08-2011, 14:16
:))))))
to niech zabiora i psa i kota, bo te z kolei są drapieżne.

Wiciu
25-08-2011, 16:29
Sprawa się nieco wyjasnił akoldzy chca zarabiać na gadach ale by sprzedać zwierzaka do sklepu nie trzeab im wystawic faktury oni i tak sobie poradza bo se wystawia wewnętrzny dowód kupna sprzedaży rejestracja hodowli i tak praktycznie nie mozliwa jest sztuka dla sztuki a i tak podając w dokumentach rejestracyjnych cel posiadania - hodlany oznacza że takowa posiadasz i jie podlega to rejestracji chyba ze chcesz prowadzić działonośc gospodarczą i wtedy całem procedury resestracji działalności REGONY, NIPy itd

42d3e78f26a4b20d412==