PDA

Zobacz pełną wersję : strajk glodowy czy problemy lokalowe ??



Don_Cake_One
05-04-2013, 14:34
witam.
mam (nareszcie) robala Brachypelma albopilosum /Ptasznik kędzierzawy/. Malenstwo po 1-ej wylince. Zainstalowalem go do plastikowego pojemnika o wymiarach 6/10/12 dl/szer/wys. wysypalem tam wilgotne wlokna koksowe. On wykopal sobie dziurke i tam siedzi. Oczywiscie nawet nie zainteresowal sie wrzuconym tam robakiem (larwa muchy bez "glowy", zeby sie nie zakopywala). Jak dlugo on tam moze siedziec bez jedzenia?? Pytam zeby sie nie martwic ze cos sie niedobrego dzieje. Tak mysle, ze mlode stworzenie cos powinno jesc... no zeby rosnac i wogole :) Podejzewam ze pojemnik jest ciut za duzy. Trzeba go przeniesc do mniejszego czy mozna zostawic w tym co jest?? W koncu chyba sie zaaklimatyzowal, skoro sobie "chatke w ziemi" wykopal.

wienio
05-04-2013, 15:09
pojemnik jest stanowczo zaduży. Przenieś go do pudełka po kliszy. To że się nie zainteresował jedzonkiem to nic nienormalnego. poczytaj sobie faq http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php ono prawde ci powie

Natkas
05-04-2013, 15:21
w takim duzym mogl jedzonka po prostu nie znalezc albo larwa za duza, ja swoje na razie karmie wylegiem swierszczy i zywą ochotką i nie ma problemow, z tym ze mam je od nimfy i wiem ze wiekszosc na razie jeszcze nie bedzie miala wylinki wiec nie maja powodu glodowac, ale zauwazylam ze nawet takie malenstwa trzymane w takich samych warunkach maja rozne apetyty.

Don_Cake_One
05-04-2013, 15:23
pojemnik po kliszy jak sadze tez wloknem kokosowym trzeba wylozyc??
Aha, ile czasu mija od 1-szej do 2-ej wylinki??

wienio
05-04-2013, 15:39
jako podłoże możesz użyć np torfu
między 1 a 2 wylinką mija średnio ok miesiąc czasu

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==