PDA

Zobacz pełną wersję : Kameleony: pytania orientacyjne



rosea
23-03-2013, 09:46
Zadam kilka pytań troche ekstrawaganckich, ale ciekawych. :)
1. Ile jest gatunków kameleonów ??
2. Jak jest najwiekszy, a jaki najmniejszy gatunek ??
3. Na 5 samców ( przyjmijmy jemenów ) ile potrzeba samic i jakie dla tej grupy powinno byc terrarium ??
4. Jakie największe zwierze może zjeść kameleon ??

Proszę o odpowiadanie w odpowiedniej kolejności :)

xol
23-03-2013, 10:53
1. O ile się dobrze orientuję, to tak 130-140 chyba...
2. Najmniejszy = Brookesia minima (1 cal), największy= Furcifer oustaleti (ponad 20 cali)
3. Nie wydaje mi się, żeby ktoś trzymał taką grupę :) Jak kuż, to terrairium wielkości przeciętnej szklarni chyba ;)))) No a serio: kameleony (szczególnie samce) sa silnie terytorialne, więc raczej nie trzyma się więcej niż jednego samca w terarium.
4. Takie, jakie mu się zmieści do pyszczka? Duże gatunki kameleonów jedzą ponoć małe ptaszki... Ale dokładnie to: nie wiem :)

rosea
23-03-2013, 12:00
Jemeński tesh jest dosyć dużym kameleonem co nie :)??

MareQ
24-03-2013, 10:20
wszystkie te infomracje możesz z powodzeniem znaleść używając wyszukiwarki. Jest bardzo dużo stron poświęconych różnym zwierzętą. O kameleonach napewno coś też znajdzie. Dlaczego idziesz na taką łatwizne? Tak trudno troche pszperać po internecie, ewentualnie odwiedzić bibliotekę?

rosea
24-03-2013, 11:02
człowiek to leniwe zwierze, zawsze idzie na łatwizne. ale potrafi byc też upierdliwy :P

MareQ
24-03-2013, 11:07
nie bądź taki hop do przodu, bo Ci może z tyłu braknąć...

rosea
24-03-2013, 12:30
a ty co masz takie pretensje. może jestem leniwy. nie chce mi sie szukać. jak ci się chce to proszę bardzo. nie moge iść na łatwizne ?? mogę i nikt mi tego nie zabroni. nie przymilasz sie takimi odzywkami innym.

MareQ
24-03-2013, 14:02
a od kiedy na tym forum ludzie przymilają sie sobie na wzajem?
Jakbyś nie wiedział, nie bardzo lubi sie tutaj trutni co wypisują beznadziejne posty, idą na łatwizne, tylko dlatego że im sie nie chce wpisać paru haseł w wyszukiwarce. Myslisz, że tutaj jesteśmy po to żeby robić za Twoich (i ludzi o podobnych poglądach) dyżurnych wyszukiwaczy? Otóż grubo sie mylisz. Jakbyś miał jakiś jeden problem, to ok. naskrobie sie coś tam i spokój. Ale Ty sobie powymyślasz całą liste życzeń i czekasz aż frajeży Ci odpiszą... Prosze Cie, zastanów sie czasami nad postami, dobrze?

rosea
24-03-2013, 23:34
"i czekasz aż frajeży ci odpiszą" ty okazałeś się frajerem, bo odpisałeś. może nie na pytania, ale odpisałeś. i po co właściwie odpowiadałeś. plujesz się, że robisz za dyżurnego wyszukiwacza. nie musisz, a ty robisz zadyme z byle czego. przemyśl to. co do trutni wpisujących beznadziejne posty to chyba po to jest forum, zby zadawać pytania. niedługo to o nic nie będzie można zadać pytania. no i po co ci to było.....

MareQ
25-03-2013, 00:20
'no i po co ci to było.....' - do czego to napisałeś?

'ty okazałeś się frajerem, bo odpisałeś. może nie na pytania, ale odpisałeś' - jakbym zaczął Ci wypisywać na temat (w dodatku tak durny) to wtedy mógłbyś mnie nazwać frajerem. Musisz sie nauczyć jeszcze pare rzeczy...
Więcej nie dyskutuje, bo będzie zaraz tutaj tak jak na temacie foxtrotta.
Nie mam Cie za gówniarza, ale napewno za upierdliwego osobnika ;)

kamil
25-03-2013, 05:49
spokojnie :D
badzmy cywilizowani :]

Grochu
25-03-2013, 06:49
no jak się kłócą (= popkorn prosze C-:

rosea
25-03-2013, 08:25
po co właściwie zaczynałeś tę kłótnię ?? ja tylko zadałem pytania. może nie mogę ?? jak nie chcesz odpowiadać to nic nie pisz. mi to się wydaje proste

kamil
25-03-2013, 10:17
spokojnie :D

42d3e78f26a4b20d412==