PDA

Zobacz pełną wersję : monitor grzewczy



Don_Cake_One
07-04-2013, 14:48
Witam.
Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza... To i robakom moze byc zimno... Malemu "kedzierzawemu" tez. Pudelko po kliszy ciezko nagrzac... A tu zauwazylem doskonale zrudlo ciepla - MONITOR!!! Co by to bylo, jakbym postawil pojemnik z robakiem wlasnie tam, na te dziurki ktorymi ciepelko z monitora ucieka?? Nie wiem czy to jest dobry pomysl czy zly, dlatego tak nie zrobilem. I dlatego pytam. Prosze na mnie nie krzyczec jak palnalem glupstwo. Dopiero sie ucze.
Aha, jeszcze nie zmiezylem temperatury jaka sie stamtad ulatnia. Nie zapomne poiformowac jak zmierze. Podrawiam wszystkich.

MareQ
07-04-2013, 15:26
hehe, no pomysł całkiem dobry :) Mi sie tam podoba. Tyle że tam jest dosyć ciepło więc nie wiem czy to tak do końca będzie optymalne dla zwierza :/

Kunoichi
07-04-2013, 16:28
w ostatecznosci mozna podgrzewac suszarka :D

MareQ
08-04-2013, 02:22
tutaj chodzi o wykorzystanie ciepła monitora. Chcąc nie chcąc tak czy owak monitor sie nagrzewa, a suszarke musiałbyś specjalnie podłączać, chyba że tak często suszysz włosy ;)

Natkas
08-04-2013, 04:39
mialam taki sam pomysl, tylko ze u mnie na monitorze stoja swierszcze i fakt ze szybko rosna, ale dla pajakow jest tam za goraco. juz nie pamietam dokladnie jak mierzylam chyba bylo 35 stopni i zdecydowalam,ze moje pajaczki jednak nie beda tam mieszkac bo by sie ugotowaly... tym bardziej ze i tak, pomijajac wysoką temperature, "ogrzewanie podlogowe" jest dla pajakow bardzo niewskazane(nienaturalne, bo pajaki zakopuja sie w podlozu wlasnie jak jest im za gorąco)

Yaqbi
08-04-2013, 06:14
i nie zepsuj sobie tym monitora.... :)

Don_Cake_One
08-04-2013, 09:01
Witam.
Kurde balans, a taki fajoski pomysl wymyslilem :) Kminie sobie dalej, ze mozna by czyms od dolu zaizolowac pojemnik z robakiem. Zeby sie nie ugotowal, a troche ciepla do niego dotarlo. W kazdymbadz razie sprawy nie zostawie tak sobie. Co sie ma monitor marnowac ;)

Yeter
08-04-2013, 09:19
U mnie panuje anarchia, pajaki grzeją sie na terrarium legwana, a legwan na monitorze :|

Jędrek
08-04-2013, 13:01
Może umieść NAD monitorem, wysokość ustal doświadczalnie.

DEXiu
09-04-2013, 10:13
Lepiej może jednak NIE umieszczać nad monitorem. Ciepło bo ciepło ale po pierwsze ciepło tylko czasami (no chyba że ciupiesz 24 h / dobę) a po drugie jest duże promieniowanie elektromagnetyczne i w związku z tym może być niekorzystne oddziaływanie na robaka. Oczywiście to tylko przypuszczenia bo nawet na ludzi nie zbadano jeszcze wpływu tego promieniowania. Lepiej być przezornym

Sm0k3D
09-04-2013, 13:09
Eeee, ale to promieniowanie to hcyba od trony ekranu idize, bo raczej od tego czegos na tyle to raczej nie.

DEXiu
14-04-2013, 12:24
Sm0k ależ promieniowanie jest WOKÓŁ wszytkich urządzeń gdzie jest elektryczność. Poza tym weź sobie posiedź przed monitorem jakieś 10 godz i oceń - boli cię głowa/oczy? :)) A co dopiero takiego malutkiego zwierzaczka.

42d3e78f26a4b20d412==