PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoże dla Agamy Brodatej



Vernon_Carter
28-03-2013, 00:15
Zwracam sie z prośbą do osób które posiadaja Agamę Brodatą.
Mam problem dotyczący odpowiedniego wyboru podłoża do terarium dla tego gada.
Słyszałem rózne opinie, jedni polecają piasek inni korę kokosową.
Każda ma plusy i minusy ale proszę powiedzcie na czym żyje wasza agamka !!!
Dzięki za pomoc !
Pozdrawiam !
- CARTER -

kamil
28-03-2013, 04:00
moja jest na wloknie kokosowym w nietorych miejscach terra jest bialy zwirek (jako ozdoba).
u Alicji widzialem brodacze na kostce bukowej

Double
28-03-2013, 05:51
dobry jest duzy zwir najlepiej z jasnym kolorze - ale nie grys!! jest za ostry i moze kaleczyć. bardzo dobre tez sa lupki kamiennie poukladane jak kafelki na dnie terrarium. od ponad miesiaca trzymam agame na samym specjalnym piachu terrarystycznym (przedtem mial kostke kokosowa oraz drobne lupki z zwirem osadzone na fudze) i nie mam z tym podlozem zadnych problemow - nie pyli sie, ładne, jest higieniczne, moj Agamek nawet nie mysli zeby go jesc.

OLAFEK
28-03-2013, 23:24
Kostka bukowa - jeśli nawet od czasu do czasu zje to nic mu się nie stanie.

jw
29-03-2013, 01:21
W naturze agamy hulają po piasku i takie podłoze jest najlepsze. W moich terrariach mam kombinację drobnego piasku (2/3 powierzchni) oraz grubego żwiru z płytkami łupku (te pod promiennikiem), poza tym do wspinania gałęzie i drewniane półki. Pokarm dostają zawsze na części z piaskiem - mogą polować i trochę pobiegać, a ja kontroluję czy aby jakieś świerszcze im nie uciekły.
Młodziutkie agamki po wykluciu przez pierwszy okres (do tygodnia) trzymam na ligninie.

Vernon_Carter
01-04-2013, 04:06
cześć ! Dziękuje za cenne informacje. Powiedz mi jw czy Ty masz na sprzedaż jakieś małe agamki ??? A twoje jakie mają wymiary, bo słyszałem że dorastają do 55 cm to prawda ? Czy agama tak jak piszą da się oswoić żę będzie się wygrzewać po za terra i można ją brać do ręki?
Pozdrawiam !

Grochu
01-04-2013, 06:48
jw - agamy żadko hulają po piasku. raczej hulają po ubitej ziemi i terenach pokrytych niską trawą - nie wiem, skąd takie przeświadczenie, ze te zwierzęta żyją na plaży (-:

42d3e78f26a4b20d412==