PDA

Zobacz pełną wersję : Wyposażenie tarra



Amanda
07-04-2013, 04:31
Hejka!
Właśnie jestem na etapie przygotowywania terra dla młodej Agamki brodatej.
Kupiłam dwie żarówki po 50 wat – Sun Glo i Heat Glo (Exo Terra) a do tego przewód grzejny (Aqua Szut) – czy to wystarczy?
Czy trzeba będzie jeszcze zamontować świetlówkę UV? Dodam, że terrarium jest w połowie oświetlone przez słońce.
Serdecznie pozdrawiam,
Amanda (Marta :)

xol
07-04-2013, 04:50
Wydaje mi się, że Sun Glo emituje tylko UVA (możesz sprawdzić na opakowaniu). Jeżeli tak, to będziesz jeszcze potrzebować świetlówki z UVB.
Inna rzecz, że nie wiem czy dwie żarówki (obie mocno grzejące) i jeszcze kabel grzewczy to nie za dużo? Wszystko zależy od wielkości terrarium, najlepiej sprawdź eksperymentalnie - mierząc temperaturę w kilku miejscach terra (powinna być zróżnicowana, przedział - według opisu gatunku).

morisek
07-04-2013, 06:03
Kup swietlowke zeby UVB bylo bo te promienie nie przechodza przez szyby i slonce ci niewiele pomoze i z calym tym sprzetem niespal gadziny zrob mu ogrzewanie tylko do polowy terra bo jak bedzie mu za goraco zeby mogl sobie gdzie indziej przejsc

afrox
07-04-2013, 13:28
no a ja jeszcze dodam że nie musisz wydawać kupy kasy na te żaróweczki terrarystyczne bo to zwykłe lustrzanki tylko że "firmowe"... a tak z innej beczki to... pozdro ;)

Kregon
12-04-2013, 14:30
Z temperatura najlepiej poeksperymentowac (oczywiscie zanim gad trafi do terra).

ALE KONIECZNIE zmien ustawienie terra. Nawet jak pol jest w sloncu i nawet jak beda kryjowki, to MOZESZ UGOTOWAC GADZINKE.
Terra na sloncu jest jak szklarnia. W srodku goraca i wentylacja nie nadaza z wymiana powietrza.

42d3e78f26a4b20d412==