PDA

Zobacz pełną wersję : środki owadobójcze



Huriko
08-04-2013, 09:57
Czy słyszał może ktoś o środku owadobójczym używanym przez pszczelarzy są to podobno paski wkładane do ula? Dowiedziałam się tego od warszawskiego weterynarza.

loktok
09-04-2013, 03:39
Ja slyszalem np. Bayvarol, Apifos:-))) to sa srodki nie owadobojcze bo jesli by byly owadobojcze to niestety zabiloby wszystkie pszczoly :-))) to sa preparaty na waroze wywolywana przez roztocze, ksiazki podaja ze mozna je takze stosowac w terrariach do zwalczania roztoczy, ale ja nigdy nie testowalem tej metody.

Pozdrawiam LK

Kaśka
09-04-2013, 05:00
Według tej pani weterynarz stosuje się to nie w terra, ale w pomieszczeniu, w którym stoi terra, czyli wiesza się np. w pokoju, dlatego mam pytanie czy wiesz czy może to zaszkodzić ptasznikom, straszykom, świerszczom, karaczanom, barciakom, modliszkom?
A wiesz gdzie można to zdobyć?

tomi_k
17-04-2013, 08:22
Polecam duzo prostszy sposob.
Mialem w karierze 2 plagi roztoczy i obie zwalczylem w nastepujacy sposob. Mowie o wezach-nie wiem jak inne zwierzeta to znosza:)
Wyjmujesz weza i na godzinke do wody, np. do garnka, tak zeby mial tylko kilka milimetrow na oddychanie pod przykrywka. Ja stosowalem garnki ze szklana pokrywka i z zaworkiem bezpieczenstwa przez ktory sobie oddychal spokojnie. Ta kapiel powoduje utopienie na ogl wszystkich robali.
Po kapieli czas na zasypke insektobojcza dla psow i kotow, najzwyczajniejsza na pchly, taka za kilka zlotych, jak puder. Wazne zeby nie sypac w pysk wezowi i nie robic zbyt duzej chmury zeby sie nie nawdychal. Mozna po kilku dniach wykapac weza z zasypki bo nie wiem jak wplywa na skore.
Podczas nieobecnosci weza zajmujemy sie terrarium-polecam preparat ziolowy w sprayu dla psow i kotow-moj nazywal sie STOP-INSEKT i kupilem go w Tesco za kilka zlotych. Na opakowaniu napisali, ze dystrybutorem jest Euro-Zoo wiec pewnie w ich sklepach tez to maja. No i spryskujemy cale terra oprocz basenu. Potem trzeba je wywietrzyc aby opary nie pozostaly.
I to chyba koniec kuracji. U mnie bylo 100% skutecznosci, nawrot mialem przez to, ze przynioslem weza z robalami bez kwarantanny.
Aha, po kapieli i posypce waz bedzie mial martwe roztocza pod luskami-nie ma powodow do obaw, zejda z nastepna wylinka.

42d3e78f26a4b20d412==