PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z nazwa.



ROCES
10-04-2013, 15:54
Mam taki problemik. Kupilem gekona czteroplamistego i nie znam nazwy lacinskiej a sprzedawca nie pamieta:). wiem ze to glupi problem ale jakos nieumiem go znalezc.

dr Robert
10-04-2013, 17:15
Nie znam bardziej poważnego problemu niż ustalenie nazwy zwierzęcia które się posiada ! Nigdy nie kupowałem zwierzat, których nazwy nie znał sprzedający lub sam nie umiałem jej ustalić. Przecież od tego zalezy jak nalezy trzymać dany gatunek !!! Nazwy w Polsce nadają handlujący gadami, często importerzy i niestety jedna nazwa często dotyczy tak naprawdę wielu gatunków. O takiej nazwie jeszcze nie słyszałem, ale może ktoś wie.

ROCES
11-04-2013, 02:35
Dzieki za info. Chyba zle tu ujalem problem, bo sprzedawca (moj znajomy) znal nazwe geka ale nawet nie zdazyl jej napisac na terrarium bo od razu go wzialem wiec mu sie ta nazwa zapodziala gdzies, ja czekam az on sprawdzi ja jeszcze raz (ale znajac jego pospiech troche to zajmie), Co do warunkow to ma bardzo dobre albo raczej takie jak powinien miec.

dr Robert
11-04-2013, 04:42
Może zdjęcie by pomogło w rozpoznaniu gatunku, w końcu do Polski nie dociera tak wiele gatunków gekonów.

Grochu
11-04-2013, 09:23
1) daj zdjęcie
2) skąd wiesz, czy warunki są dobre, skoro nie wiesz, jakie maja być:P

ROCES
11-04-2013, 13:32
w weekend zrobie fotke. wiem jakie maja byc warunki bo dowiedzialem sie od sprzedawcy (wszyscy go na Forum znaja doskonale i maja do niego straszne zaufanie).

42d3e78f26a4b20d412==