PDA

Zobacz pełną wersję : Kaskada



pbpbp
29-06-2011, 11:28
jak ją wykonać?



ps. z góry DZIĘKUJE

Silicon
29-06-2011, 12:54
Nie wiem, co masz na myśli pisząc kaskada? Ja mam coś takiego jak w załączniku. Pompkę ogrodową z wężykiem nałożonym na jej wylot. Koniec wężyka ukryty miedzy płaskimi kamieniami. Woda się nie rozpryskuje a spływa po tych kamieniach ponownie do zbiornika gdzie zanurzona jest pompka. Sama pompka jest ukryta własnie pod tymi kamieniami, tworzy to dość dużą powierzchnie parowania. Proste, przyjemne w oglądaniu i przydatne dla polepszenia wilgotności w terra oraz umożliwia łatwą toaletę zwierzakom.

pbpbp
30-06-2011, 08:28
dzięki ale jak przymocować kamienie iz czego zrobić zbiornik?

Silicon
30-06-2011, 10:33
Kamenie płaskie tzw. Łupki można kupić w sklepach specjalistycznych. Ich zaleta to fakt ze są: ładne, płaskie i duże.
W terra na dnie wkleiłem pionowo kilka szklanych ścianek wysokości 13 cm tworząc w ten sposób zbiornik. Cześć zbiornika jest osłonięta dwoma dużymi kamieniami za którymi ukryta jest pompka zaś trzy płaskie kamienie leża nad pompka podparte na tych dwóch zasłaniających i wklejonej ściance. Szkic już kiedyś puszczałem w Inetcie. Proste - zresztą każdy może sobie wymyślić inne równie dobre rozwiązanie.

pbpbp
30-06-2011, 14:19
może jakieś jeszcze propozycje?

reed
30-06-2011, 23:45
Zasada dzialania IMHO musi byc taka jak podal Silicon, wykonanie, wyglad i materialy zaleza od ciebie.
Warto polazic po marketach ogrodniczych, mozna tam znalezc qpe ciekawych rzeczy do terra, miedzy innymi rozne pompki i reszte osprzetu.

Silicon
01-07-2011, 06:42
Co to jest IMHO? Może cos nad czym teraz myślę:
Tło strukturalne na tył terra (ja znalazłem duże z plastiku dobrze imitującego skały). Za tłem prowadzony jest wężyk z wylotu pompki zanurzonej w wodzie. W pewnym miejscu woda spływa po całym tle i wycementowanymy (Atlas) korytkiem trafia ponownie do zbiornika (korytko zakryte kamykami). Na tło przyklejasz silikonem (mocujesz taśmą malarska do czasu zaschnięcia) rośliny bez-korzeniowe lub pewne odmiany storczyków (epifity) oraz mech - tak żeby wyglądało odjazdowo. Teraz tylko siedzisz i gapisz się z zachwytem w terra, które musi być odpowiednio duże żeby było ciekawie. Kupując pompkę musisz sprawdzić wysokość podnoszenia wody ( na pewno większa niż wysokość na jaka zamierzasz ja pompować).

Silicon
01-07-2011, 06:51
Jeszcze jedno - ja mam wywiercony malutki otworek w bocznej sciance terra - przez ktory przewlekłem kabelek od pompki na zewnatrz (wtyczke ponownie podlaczylem po jego wyciagnieciu). Pomke kupilem zasilana 12V - tak na wszelki wypadek. Potem masz terra jak nap. na zał. lub lepsze.

Silicon
01-07-2011, 06:53
jak w tytule i masz terra jak w załaczniku!

42d3e78f26a4b20d412==