PDA

Zobacz pełną wersję : od czego zaczynac?



mromanow
18-04-2013, 10:57
Witam.
Bardzo chcialbym zaczac hodowac jaszczurki, ale nie wiem od czego zaczac...
Nie mam mozliwosci zeby postawic duze terrarium a szkoda bo strasznie mi sie podoba agama brodata.
Mam do was pytanie od czego zaczac? Musze uwzglednic ze terra nie moze byc duze.
Co to znaczy duze?! :) Max 40 dl szerokosc tez w tych granicach a wys... no powiedzmy ze tez nie wieksza. Oczywiscie pytam tu tez o gatunek ktory mozna kupioc w polsce :D
Z gory wielkie dzieki za doradzenie.

Pozdrawiam

goblin
18-04-2013, 12:12
Gekon pigmejski ?? albo płaczący ??

Double
18-04-2013, 12:49
aleś mu poradzil, skad chlopak poczatkujacy bedzie bral owocówki czy wylęg swierszczy :>
do terrarium o wymiarach mniej wiecej 40-40-50 mozna "wsadzic" gekona domowego, gekona lesnego, anolisa brazowego/zielonego...niestety jest to dla jaszczurki faktycznie malutkie, niewygodne terrarium... poczytaj wiecej http://terrarium.com.pl/gatunki/. moze jednak warto postarac sie mocno i znalezc choc ciut wiecej miejsca?...

MareQ
18-04-2013, 12:53
double, gekona domowego? Przecie one wcale nie takie ładne :P
Do takiego terra idealnie pasuje parka coleonyx elegans bądź coleonyx mitrattus :) Może tez być gekon gruboogonowy :)
Dobrym patentem był by też anolis zielony lub anolis brązowy. Poczytaj o tych zwierzakach, napewno coś Ci sie spodoba :)

koleś
18-04-2013, 13:53
A ja stanowczo doradzam gekona PAROEDURA PICTUS. Jego opis jest na tej stronce, jest dość ładny, nieduży, nie za drogi (za noworodka ożna zapłacić, jak dobrze poszukać, około 20 zł) i nie sprawia żadnych problemów w hodowli. Ja w terrarium o wymiarach 50/30/30 (dł/szer/wys) trzymam samca i dwie samiczki i żyją bardzo ładnie i zdrowo, i bezproblemowo

koleś
18-04-2013, 13:55
acha, dla P. pictus, trzech osobników powinno wystarczyć tera o dł.40 cm.

Double
18-04-2013, 14:28
Mareczku, kierowanie sie " ladne nie ladne" nie ma nic do rzeczy ;-) jemu np moga sie spodobac ;-) tak samo moga mu sie spodobac bazyliszki, morelie, dendrobatesy i felsumy - ale ich ani nie upchnie do takiego terra, ani nie powinien sie za nie brac jako poczatkujacy :P

mromanow
18-04-2013, 16:24
Ok!!
Wielkie dzieki za podpowiedz!
Tzn dostep do wylegu swierszcza nie jest probleme :) Hoduje juz ptaszniki...
Chcialem cos nowego :) Na dobra sprawe nie jestem zupelnie zdecydowany ale dzieki za rady wezme je pod uwage.

Pozdrawiam!!!

ziomalka_puma
30-04-2013, 11:22
Może gekon tajski domowy? :D

42d3e78f26a4b20d412==