PDA

Zobacz pełną wersję : Obcinanie pazurków



Double
24-04-2013, 09:04
Mój Agamek wyhodował sobie pokaźne szpony które przeszkadzają mu w łażeniu po sciance, konarach czy wspinaniu się po sofie ;-) Czy mogę je podciąć lub podpiłować? Mam duze doświadczenie przy obcinaniu szczurzych i chomiczych pazurków, ale niewiem, czy mogę to samo zrobić jaszczurce, a jeśli tak, to dokąd, bo nie chcę mu przecież uszkodzić naczynek w pazurach.

Kunoichi
24-04-2013, 10:59
dokladam sie do tego pytania (dopisalam sie zeby odpowiedz mi na maila doszla) :D

KoReXoN
26-04-2013, 01:16
Ja mojemu agamowi podciełem pazurki. A właściwie podpiłowałem takim pilniczkiem elektrycznym (taki mały do paznokci ludzkich) i ma się dobrze(już odrosły).
Radzę obciąć tak żeby zostało ich troszkę ze 3mm może 4mm, ale tą długość to trudno wyczuć także niewiem co powiedzieć, trzeba z wyczuciem.

KORSAKOW
04-05-2013, 08:33
od dłuższego czasu regularnie odcinam pazurki u legwana zielonego, to wcale nie jest trudne, trzeba tylko uważnie obejrzeć pazurki pod słońce i przeanalizować jak przebiega naczynko rwionośne, obinać należy samą końcóweczkę uwazając aby nie uszkodzić unewionej części pazurka,

co do urządzenia to stosuje obcinacz to pazurków papużek, kupiłem kiedyś w sklepie zoo za 30zł

42d3e78f26a4b20d412==