PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o agamie!!!



krzych01
26-04-2013, 08:22
MAM KONKRETNE PYTANIE NA TEMAT ZYWIENIA AGAMY!
ILE SWIERSZCZY POWINIENEM JEJ PODAWAC( DOPIERO PERZYMIERZAM SIE DO MLODEJ AGAMY) JAKIE WITAMINY,ODZYWKI?
JAK CZESTO JA KARMIĆ?
JAKA WODE PODAWAC?

k_u_b_a
26-04-2013, 13:22
na terrarystyka.com.pl masz świetny opis agam brodatych. tam masz wszystko napisane.

Chrzaniki
27-04-2013, 03:57
mlodej ile wlezie :)))
jedza bez opamietania, w zależności od wielkosci swierszcza jak sa bardzo duze to zje piec a do tego kilka larw mola (moja tak je), jak srednie to dwanascie potrafi przez dzien zjesc :)))

Dragonsong
27-04-2013, 04:05
A o jakiej agamie piszesz? jeśli o brodatej jak chyba wszyscy tu myślą - to woda powinna być w miseczce - niektóre osobniki lubią się kąpać (jak mój samcolek np) co wcale nie znaczy, że będą pić wodę z miseczki. Dlatego wieczorem powinno się spryskiwać zraszaczem terrarium.

A pod tym co napisał k_u_b_a podpisuję się obiema łapkami.

Młode bródki jedzą bardzo dużo, natomiast jak podrosną trzeba uważać żeby się nie spasły.

Jeśli natomiast piszesz np o błotnej no to muszą mieć spory basenik z którego bez problemu piją wode i do tego oczywiście również dochodzi spryskiwanie.

agamka
09-05-2013, 11:12
Możesz dawać jej do zjedzenia kilka świerszczy dziennie. Jeżeli chodzi witaminy to mogę polecić dwa rodzaje
- TerraVit (multiwitamina w pudrze dla gadów i płazów) kosztują ok 30 zł ale starczają na bardzo długo. Moje agamki wychowały się na niej i dwa dni temu doczekałam się ich potomstwa!!!
-druga witamina to SERA reptilin (krople) koszują ok 17 zł i szybciej się zużywają
Jeżeli chodzi o wodę do picia ja swoim podaje przegotowaną .
Tylko nie zapominaj o naświetlaniu!!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

42d3e78f26a4b20d412==