PDA

Zobacz pełną wersję : Co polecacie ??



Nephentes_Hybrida
30-04-2013, 02:58
Legwana obroznego czy felsume dubie ??

Double
30-04-2013, 07:33
ani to ani to nie nadaje sie jako gad dla poczatkujacego w gadach. legwaniki obrozne zazwyczaj sa bardzo plochliwe, trudno sie oswajaja i moga byc agresywne, a felsumy to rowniez delikatne, ploche jaszczurki. naprawde nie powinny byc 'dziewiczymi' gadami, a jesli juz, to musisz miec ogromna wiedze na ich temat i wyspecjalizowane terraria. i nie mowcie mi tutaj, ze przesadzam :>

Nephentes_Hybrida
30-04-2013, 10:26
juz wybrałem. ...... a jeszcze jedno.... przesadzasz :P

ziomalka_puma
03-05-2013, 14:28
hehe... no nie wydaje mi sie że ona przesadza :P

Double
04-05-2013, 01:21
tak tak, tylko potem polecajcie byle komu biczogony, drzewolazy, agamy czerwonoglowe czy morelie bo sa ladne i milusie i sie nie dziwcie, ze zwierzaki choruja i zdychaja po miesiacu.

Nephentes_Hybrida
04-05-2013, 02:58
nie sugeruj, że będę złym hodowcą

trimek
04-05-2013, 06:34
Żebyś się nie ździwił że za miesiąc lub niecały ci zdechnie ,a potem napiszesz mieliście racje, tylko zwierzęcia szkoda nie mówiąc o kasie

Nephentes_Hybrida
04-05-2013, 08:26
ale wy zachęcacie do hodowania...... zero

KORSAKOW
04-05-2013, 08:31
Ano tak bywa, jak ktos porywa sie z motyką na słońce ;-)

Nephentes_Hybrida
04-05-2013, 12:59
dziwicie się, że tak mało ludzu zajmuje się terrarystyką jak sami ich do tego zmuszacie swoimi tekstami. tego nie można, tamtego nie można...ludzie jak inaczej można zdobyć doświadczenie. w końcu to największaby była moja strata, więc co sie tak przejmujecie. :/

Chrzaniki
04-05-2013, 15:47
"w końcu to największaby była moja strata"
nie chodzi o Ciebie samolubie!!! SZKODA ZWIERZAT!!!!

Nephentes_Hybrida
05-05-2013, 03:09
co ty myślisz, że specjalnie kupuję zwierzaka, aby go zabić. pomyśl troszkę. myślisz, że nie chcę dla niego dobrze.

legwan obrożny nie jest objęty CITES, czyli nie jest zagrożony wyginięciem i jest łatwiejszy w hodowaniu niż legwan zielony, bo jest od niego 4 razy mniejszy

Double
05-05-2013, 04:45
Neph, w terrarystyce i w tym topicu chodzi głównie o to, że osobom początkującym z gadami poleca się łatwe, niewielkie gatunki: lamparty, niewielkie gekony, brodacze, większe scynki, anolisy, szyszkowce. dopiero gdy nabędziesz odpowiedniego doświadczenia z łatwiejszymi gatunkami, zabieraj się do trudniejszych, delikatniejszych, bardziej płochliwych. początkujący zabierający się od razu do delikatnych gatunków to jak ktoś, kto nie umie pływac, a wskakuje do łódki i wypływa w sztorm. nie chodzi mi oto, aby początkujących zniechęcać do terrarystyki - hodowla zwierzaków to piękna rzecz, ale trzeba zacząć hodowlę mądrze i spokojnie, a nie rzucac się od razu na 'głęboką wodę'. i nie mówe tego, aby zrobić ci na złość czy odstręczyć od terrarystyki, tylko wiem z obserwacji wielu początkujących terrarystów (a wierz mi, że znam takich dziesiątki), ze nie powinni brac się od razu za ciężkie gatunki - bo może to się skończyć nieciekawie zarówno dla zwierzaka, jak i dla niedoszłego hodowcy. w terrarystyce najważniejszy się czas, ogromna wiedza przed kupnem zwierzaka i rozsądek. inaczej jest się jednym z wielu nierozsądnych domorosłych znawców kupujących co popadnie, bo jest ładne.

Nephentes_Hybrida
05-05-2013, 04:53
Wiem, że masz rację Double. Może mój wybór jak na począkującego nie jest najlepszy, ale nie chcę kupować np. szyszkowca, bo jest łatwy w hodowli. Nie podoba mi się. Ja mam nadzieję, że mi się uda. Będę się starał.

Double
05-05-2013, 08:08
staraj sie :) i uważaj na niego

Nephentes_Hybrida
05-05-2013, 08:33
będę uważał. nawet zakładam dla niego hodowlę świerszczy. zobacze z jakim skutkiem

Chrzaniki
06-05-2013, 06:37
no to powodzenia

klo85
07-05-2013, 15:34
"w końcu to największaby była moja strata"
nie chodzi o Ciebie samolubie!!! SZKODA ZWIERZAT!!!!

a nie szkoda wam dzieci co cierpią głod w afryce nie szkoda wam zwiezaków z schronisk co tez cierpią ... tylko szkoda wam legwanna ktury prawdopodobnie bedzie miał git warunki ,,,,, troche nie logiczne te wybiórcze przejmowanie się pojedynczymi przypadkami ........

Double
08-05-2013, 05:17
jesli mozna, trzeba dbac o kazda zywa istote, chocby to byl jeden malutki gowniany gekonik. i nie zawsze zwierzaki maja u wszystkich git warunki. poogladaj sobie jak gady i plazy sa trzymane w sklepach zoologicznych - i twoim zdaniem, poniewaz sa pojedynczymi jednostkami, mozna je sobie skazac na zycie w cierpieniu? no to gratuluje swiatopogladu.
PS naucz sie pisac polsku, bedzie wygodniej.

klo85
08-05-2013, 07:33
widze ze masz powazne problemy ze zrozumieniem textów czy ja napisałem ze mozna pojedyncze jednostki zkazac na zycie w cierpieniu jak nierozumiesz tego co napisałem to trodno nie bede ci tłumaczył 3 X od mojego swiatopogladu sie odwal bo mie nieznasz wiec takie teksty po przeczytaniu paru ,oich postów to sobie wsaz w buty jak on chce sobie trzymac tego gada to niech trzyma gad napewno nie bedzie miał zle co do mojej ortografi to brechta z ciebie czepiasz sie takich tanich zagrywek bo niemaz innych argumentów typowy tani tekst

Double
08-05-2013, 13:25
pojęłam. nie mam doczynienia z powaznym czlowiekiem potrafiacym sie normalnie wyslowic. bez odbioru.

klo85
08-05-2013, 13:48
no lozz koniec gadki mało interesuje mnie konwersacja z taką osobą jak ty :P

42d3e78f26a4b20d412==