PDA

Zobacz pełną wersję : legwan obrożny



Nephentes_Hybrida
02-05-2013, 11:07
powinienem dac : piasek czy torf ??
okrągłe kamienie czy płaskie ??
jakies rośliny czy bez rośliny
gałąź czy bez gałęzi
co polecacie ?? ja mam juz plan w myślacg, ale chciałbym poznać wasz :)

Rysiek
02-05-2013, 11:30
http://terrarium.com.pl/legwanobrozny.php , http://www.terrarystyka.com.pl/opisy.php?id=20030415210917&level=20020702211157

KORSAKOW
02-05-2013, 11:37
pozatym wpisz nazwę łacińską bo jako obrożny sprzedaje się zarówno collarisy jak i hispidusy

Nephentes_Hybrida
02-05-2013, 13:01
czytałem te opisy, ale chciałbym się dowiedzieć o nim czegoś od fachowców :P

iguana_12
02-05-2013, 14:12
1. Drobny piasek
2. kamienie plaskie czy okrgle to bez róznicy, moga byc takie i takie
3. rosliny pustynne moga byc
4. moze byc galaz, ale lepszy byl by jakis fajny korzen

KORSAKOW
03-05-2013, 12:20
piasek to moim zdaniem kiepski pomysł, ale N_H daj nam łacińską nazwe jaszczurki która chcesz sobie sprawić! bo my dalej nie iwemy o jaką ci chodzi

Nephentes_Hybrida
04-05-2013, 02:59
Crotaphytus collaris

KORSAKOW
04-05-2013, 08:36
uuuuuu....

Powodzenia ci życzę, będzie ci potrzebne, z dwuletnim doświadczeniem w czynnej terrarystyce ja się nie podjąłem collarisa, którego zakup też rozważałem...

do bardzo delikatna jaszczurka, cieżko przechodzi transport a nie wydaje mi się żeby ktoś miał ich "zapas" w kraju, więc jak zamówisz to będą sprowadzać, wieć licz sie z tym że dostaniesz zwierze 28 dni po transporcie...

od kogo chcesz kupić tą jaszczurkę? z ciekawosci pytam

noelka
07-05-2013, 11:35
korsakow czemu sie nie podjales? trudna jaszczurka? nie zauwazylam:) mimo tego ze czasami jej szajba odbija i potragfi pogryzc to bardzo wdzieczne zwierze, ktore biega za wlascicielem jak jest puszczane wolno-przynajmniej moje malenstwo. :) delikatna? chyba tylko dlatego ze jest mala i niepozorna :) skubana skacze na ok.50cm wzwyz z miejsca i spada z takiej samej wysokosci czasami goniac za swierszczem. ;] kwestia niefajna jest to ze jest bardzo plochliwa i dlugo trzeba czekac zeby nie zaczynala skakac jak szalona po terra (co sie wiaze z obiciem pyszczka nawet jak sciany sa wylozone korkiem:/ ) jak podchodzi wlasciciel.. rzeczywisice zle znosza tranposrt :/ moja legwanica (szczytne okreslenie jak na jaszczurkie 30cm:P ) zle znosi nawet 20 minutowe przejazdy do weterynarza :( faktycznie malo ich na rynku. a sprowadzac raczej chyba nie.. bo slyszalam ze tylko 2na5 osobniokow przezywaja transport dluzszy niz 5-7h :/ (nie wiem czy to prawda, ale wiem jak moje zwierze reaguje nawet na krotkie trzesienie i przewoz). aha i piasek. nic sie nie dzieje jak na nim sa o ile tylko zapewnisz im odpowiednia dawke witamin i wapnia-czytaj Sera reptimineralC 2x w tyg. :) to by bylo na tyle ;) mimo wszystko polecam zwierzaka bo sa fantastyczne :)

KORSAKOW
08-05-2013, 02:20
Noelko, ona są super i ja o tym wiem, tylko że jeśli je chcieć kupić to trzeba zamówić, i zostaną one dopiero sprowadzone (nie wiem czy ktoś ma je "na stanie") a kupowanie tej jaszczurki po kwarantannie jest moim zdaniem bardzo ryzykowne, zwłaszcza dla początkującego terrarysty, znam opinie o tych jaszczurkach kilku osób które o handlu egzoatami wiedzą dużo, zgodnie twierdzą że to kłopotliwe jaszczury, największym problemem będzie na Hybridy zdobycie silnych, zdrowych zwierzaków, dlatego też spytałem od kogo ma zamiar je kupić...

noelka
09-05-2013, 07:56
ok, to zle zrozumialam posta :) sorki ;) ps. w gdyni jeden jest "na stanie" w zoologiku :)

42d3e78f26a4b20d412==