PDA

Zobacz pełną wersję : Dzienna czy nozna UV



kashex
03-05-2013, 16:40
Mam pytanko jaką UV mam zainstalować mojemu gekonowi pareodurze pictus dzienną czy nocną?? Punktową czy tą co całe terarium oświetla?? Z jaką mocą do terarium 20x30x20 dlxszexwys??

xol
03-05-2013, 16:56
Nigdy nie słyszałam o nocnej UV :/

kashex
04-05-2013, 04:05
nie wiem o co chodzi właśnie z tymi UV dlatego sie pytam klientka w sklepie zadała mi trzy takie pytania a ja nie wiedzialem o co chodzi więc sie pytam.

MareQ
04-05-2013, 12:14
nozna UV-ka, dobre dobre ;)

Nie ma nocnych świetlówek UV.
Pomyśl logicznie (albo łopatologicznie) - skąd 'płynie' to spektrum UV?
Mi sie wydaje że ze słońca. A z moich obserwacji wynika, że w nocy słońce nie świeci, a efekt 'dnia polarnego' teżnie jest dobrym pomysłem ;P
A tak poza tym to 20/30/20 to chyba troche maławe nawet jak na p.p. :/

xol
05-05-2013, 02:41
No dobra. My tu śmichu-chichu, ale doradzić koashexowi trzeba. Podejrzewam, że pani w sklepie (niedoinformaowana?) miała na myśli po prostu żarówkę do terrarium. Taką zapewniającą światło/ciepło, ale nie uv. Świetlówki uv to osobna rzecz, muszą być w terrarium OPRÓCZ żarówki. No i na noc po prostu wyłączane - imitują światło słoneczne.

kashex
05-05-2013, 10:25
Dobra ziomuś myslisz ze jak jestes doswiadczonym chodowca to mozesz sie wysmiewac z innych ja sie tylko pytalem o jakas glupia zarowke. Myslalem ze tak jak w przypadku ptasznikow ze nie widza czerwonego swiatla i ze z ciemnowej zarowy jest swiatlo dla nich nie widzialne , lub cos takiego. Klientka w zoologicznym tak mi powiedziala a troche w tym siedzi i myslalem ze ma racje. Lecz tez na wszelki wypadek spytalem sie tutaj.

kashex
05-05-2013, 10:29
albo leiej zapytam co jest potrzebne do tarium dla gekona . zeby dobrze sie rowijal itp.(chodzi mi o osiwetlenie do tego terium ). Tak poza tym gekon ma 3 tygodnie i uważam ze terium jest narazie w sam raz nawet zaq duże.

xol
05-05-2013, 11:27
O co ci chodzi? Nie wyśmiewam się, starałam się dojść do sedna problemu i wyjaśnić czym się różni żarówka/świetlówka uv od żarówki dziennej lub nocnej. Teraz za to już nic nie rozumiem, bo nagle twierdzisz że pytałeś o zwykłą żarówkę, a w pierwszym poście (i temacie) mówisz o uv. Wyluzuj trochę, ziomuś ;)

42d3e78f26a4b20d412==